W czwartek 14.09 w miejscowości Borowice woj.dolnośląskie (okolice O.W Łokietek) zaginął kot o imieniu Tadeusz. Tadzio ma 3 lata, nie wrócił do domu na noc(pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja). Bardzo możliwe że ktoś zabrał ze sobą kota myśląc ze się zgubił bo ten jest bardzo przyjazny np. grzybiarz, wczasowicz (mieszkam w miejscu otoczonym lasem). Kot ma ZIELONE OCZY BIAŁE ŁAPKI I RÓŻOWY NOSEK. Jest dużym kotem, waży około 5,5KG.
Bardzo za nim tęsknie bardzo proszę o jakiekolwiek informacje o nim lub o ostatnim miejscu gdzie go państwo widzieli. Każda pomoc jest dla mnie światełkiem w tunelu.
Nr kontaktowy 791-306-777 lub 75-76-16-422

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza na webinar pt. „Wsparcie na rozwój firm w perspektywie 2021-2027” – 28.09.2023 r.
W trakcie webinarium zostaną przedstawione informacje dla przedsiębiorców na temat aktualnych możliwości pozyskania dotacji oraz instrumentów zwrotnych na rozwój i innowacje ze środków UE w ramach nowej perspektywy finansowania 2021-2027 .

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oddział Podgórzyn informuje, że w związku z prowadzeniem prac mających na celu usunięcie awarii sieci wodociągowej w nocy z dnia 18.09.2023r. na 19.09.2023r. w miejscowości Sosnówka w godzinach od 23:00 do 7:00 nastąpi przerwa w dostawie wody oraz zmniejszenie ciśnienia, do zaniku włącznie. Awaria dotyczy ulic:

Wybory do izb rolniczych - obwieszczenie Z dnia 5 września 2023r.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oddział Podgórzyn informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej w dniu 01.09.2023r. w miejscowości Przesieka w godzinach od 08:00 do 15:00 może nastąpić przerwa w dostawie wody oraz zmniejszenie ciśnienia, do zaniku włącznie.

Konkurs „Lokalne Ekopraktyki” skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych na przestrzeni przynajmniej ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

Miło jest nam poinformować, że w ramach konkursu Działaj Lokalnie 2023 projekt złożony przez:
- Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Miłkowianie” pt. „Mieszkańcy Miłkowa działają razem dla dobra wspólnego i poprawy wizerunku naszej miejscowości” uzyskał dofinansowanie w wysokości 5000,00 zł.
- Stowarzyszenie "Aktywne Ścięgny" pt. „Młodzież Ścięgien działa ekologicznie” uzyskał dofinansowanie w wysokości 4760,00 zł.

W terminie do 31 sierpnia br. rolnicy mogą złożyć żądanie (oświadczenie) przyznania płatności dla małych gospodarstw w ramach płatności bezpośrednich. Nabór prowadzony jest przez system teleinformatyczny Agencji Restrukturyzacji i
Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Zapraszamy na zebranie Rady Seniorów Gminy Podgórzyn w dniu 19 września 2023 roku na godz. 10.00 do Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie ul. Żołnierska 13.

Urząd Gminy w Podgórzynie informuje, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 należy składać w nieprzekraczalnym terminie:
uczniowie szkół do 15 września 2023 r.,
uczniowie wyznaczonych kolegiów do 15 października

Uprzejmie informujemy, że w związku z utrzymującymi się okresowo wysokimi temperaturami powietrza, Urząd Gminy Podgórzyn od dnia 22 sierpnia 2023r. do dnia 25 sierpnia 2023r. będzie czynny, od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6:00 do 14:00

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.
Wójt Gminy Podgórzyn
Mirosław Kalata

Poznaliśmy zwycięzcę II turnieju oraz zdobywcę Pucharu Wójta Gminy Podgórzyn (najlepszą drużynę cyklu turniejów z Milanos).

Wystartował projekt „Poznaj Polskę na sportowo” – edycja 2023, będący wspólną realizacją Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W zeszłym roku z pilotażowej edycji projektu skorzystało ponad 19 tysięcy uczniów, którzy w okresie od 26 września do 16 listopada 2023 roku wyjechali na 62 mecze w Polsce.

Placówka Terenowa KRUS w Jeleniej Górze zaprasza młodzież w wieku od 13 do 22 lat do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero”.

Informujemy, że w ramach treningu systemu wczesnego ostrzegania w dniu 1 sierpnia 2023r. o godz. 17,00 zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie gminy Podgórzyn emitujące sygnał ogłoszenia alarmu.
Wyemitowanie sygnału akustycznego będzie jednocześnie upamiętniało 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Wiktoria Soroczuk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie nie zawahała się ani chwili i pobiegła z pomocą poszkodowanemu mężczyźnie.

Przed rolnikami kolejne żniwa. Okres wzmożonych prac polowych zwiększa ryzyko wypadków. Zmienne warunki atmosferyczne, duża ilość prac do wykonania, pośpiech, rutyna, duże zapylenie oraz zagrożenia związane z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości to główne czynniki, które mogą prowadzić do wypadków w czasie żniw.

Z powodu prowadzenia prac gospodarczych na terenie leśnictwa Podgórzyn, w dniach 26.07 do 11.08.2023 r. odcinek szlaku czarnego w okolicy tzw. Jesionu Idy będzie zamknięty.

30 lipca 2023 roku ze względu na odbywający się 80 „Tour De Pologne”, wystąpią utrudnienia w ruchu:

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. organizuje w sierpniu dwie ważne dla regionu, dla lokalnych rzemieślników, producentów, wytwórców, artystów wydarzenia, są to:

Informujemy, że Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski ogłosił konkurs na Nagrodę Starosty Karkonoskiego „Karkonosz 2023”.

I wakacyjny turniej siatkówki z Milanos za nami!

W dniu 14 lipca 2023 roku Pani Helena Osyra obchodziła 90 rocznicę urodzin.

pobierz

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji rozpoczęła kampanię edukacyjną pn. „STOP blokowaniu sygnału”. Celem kampanii jest uświadomienie obywateli o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności.

Z KOPERNIKIEM PRZEZ ŚWIAT
JUBILEUSZOWY ZJAZD MŁODZIEŻY KOPERNIK CAMP 17-23 lipca 2023 roku LIDZBARK WARMIŃSKI
W RAMACH PROJEKTU ,,Z KOPERNIKIEM PRZEZ ŚWIAT"
,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", jak bliskie są nam te słowa... słowa o człowieku z kraju, w którym rozpoczął się nowy bieg historii. Ich wagę i znaczenie możemy poczuć w dniach 17-23 lipca 2023 roku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Młodzieży Kopernik Camp w ramach międzynarodowego projektu ,, Z Kopernikiem przez świat". Zjazd jest kolejnym wydarzeniem obchodów rocznicy narodzin i śmierci wielkiego odkrywcy Mikołaja Kopernika, a także spotkaniem młodzieży z naukowcami i wybitnymi postaciami żyjącymi na emigracji.
Więcej informacji na naszej stronie:
https://odnswp.workadventure.pl/redirect/58d2c15b44da0ce544f22ca5763b73f6e823ca79/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Do udziału zapraszamy osoby w wieku od 18 do 35 lat, z różnych krajów i z różnymi zainteresowaniami: naukowców, humanistów, liderów, społeczników, ludzi aktywnych.

1. organizatorzy pokrywają koszty noclegu w kilku osobowych pokojach, wyżywienie, transport na miejscu i korzystanie ze wszystkich atrakcji
zakwaterowanie: Hotel Termy Warmińskie przy ul. Kąpielowej 1 w Lidzbarku Warmińskim
2. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży uczestników.
3. Uczestnicy muszą być ubezpieczeni na podróż oraz pobyt i uczestnictwo w uroczystości we własnym zakresie.
4. Uczestnik w formularzu uzasadni krótko dlaczego to właśnie on powinien wziąć udział Zjeździe.
5. Na podstawie zgłoszeń Organizator do dnia 15 czerwca 2023 r. wyśle informację o zakwalifikowaniu do udziału w zjeździe na adres mailowy podany przy rejestracji.
6. Uczestnik w ciągu 5 dni od daty otrzymania potwierdzenia o zakwalifikowaniu ma obowiązek potwierdzić swoją obecność.

ZAPISY:
https://odnswp.workadventure.pl/redirect/285c6a4b70b1ab7df694dc91d3e903df7362869c/

W razie pytań lub wątpliwości prosimy kontaktować się poprzez adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
STOWARZYSZENIE 'WSPÓLNOTA POLSKA'

 

Zarząd Karkonoskiej Izby Gospodarczej zaprasza firmy, zarejestrowane (lub prowadzące działalność) na terenie jednego z wybranych 12 województw:

pobierz

załącznik

Wójt Gminy Podgórzyn informuje, że należy zgłaszać do Urzędu Gminy Podgórzyn rejony występowania groźnej dla zdrowia rośliny tj. Barszczu Sosnowskiego.

Niebezpieczne substancje to m.in. środki ochrony roślin, nawozy i paliwa. Preparaty te zawierają wiele substancji toksycznych. Niewłaściwie użyte, magazynowane czy transportowane mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Inne substancje zagrażające bezpieczeństwu rolnika to:

17 czerwca kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w karate WKF - strefa D. Zawody odbyły się w Lutyni, a organizatorem był WKSA Budokan Wrocław oraz Dolnośląski Związek Karate WKF pod egidą Polskiej Unii Karate.

PUPiH COM-D Jawor Sp. z o.o.,
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Podgórzyn
Lipiec 2023 - Grudzień 2023
Odpady będą odbierane w godz. 6:00 do 20:00

W niedziele 4 czerwca 2023r. odbyło się w Staniszowie uroczyste otwarcie nowego boiska oraz świetlicy sołeckiej.

Gmina Podgórzyn realizuje projekt pn. "Rada Seniorów Gminy Podgórzyn w integracji i aktywizacji osób starszych poprzez realizację wspólnych zamierzeń o charakterze rekreacyjnym i kulturalnym" w ramach Programu Wsparcia Rad Seniorów na Dolnym Śląsku. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 10.000zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 12.000 zł.

UCHWAŁA NR 2/2023 KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH z dnia 22 lutego 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych.
Na podstawie art. 25 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz. U. z 2022 r. poz. 183) uchwala się co następuje:

W niedzielę 28.05.2023r. obyło się XIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn, organizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze . W zawodach wystartowało ok. 25 zawodników.

W środę 24 maja 2023r w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz dziennikarką, pisarką oraz prezenterką telewizyjną.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oddział Podgórzyn informuje, że w związku z prowadzeniem prac remontowych sieci wodociągowej w dniu 26.05.2023r. w miejscowości Ścięgny, ul. Różana w godzinach od 08:00 do 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.

Informujemy, że w dniu 28 maja 2023 r. w godz. 11:45 - 16:30  odbędzie się XIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn w kolarstwie szosowym.
Ww związku z tym będzie zamknięta dla ruchu kołowego trasa wyścigu: Podgórzyn ul. Żołnierska – Nowa – Jana Pawła II Bojki - Żołnierska.

W minioną sobotę, 06.05 cześć zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyła w międzynarodowym turnieju karate WKF zorganizowanym przez LZS Karate-do Głubczyce. W turnieju wzięło udział 257 zawodników z 20 klubów z Polski oraz Czech. 14 osobowa ekipa KKKS wywalczyła łącznie 14 medali, plasując się na 13 miejscu w klasyfikacji klubowej.

Rada Seniorów Gminy Podgórzyn serdecznie zaprasza na otwarte zebranie Rady Seniorów w dniu 23 maja 2023 roku , na godzinę 14.30 do Centrum Aktywności Społecznej, ul. Żołnierska 13.

W dniu 4 maja 2023 odbyły się uroczyste obchody dnia strażaka. Z tej okazji w Kościele PW MB Częstochowskiej, tradycyjnie odbyła się msza święta, a następnie strażacy udali się na stadion w Podgórzynie, gdzie miał miejsce zorganizowany poczęstunek. W uroczystości uczestniczyły wszystkie jednostki z Gminy Podgórzyn

Prosimy od dnia 22.05.2023 r. do 07.06.2023r. o zgłaszanie telefoniczne bądź mailowo odbioru odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji na nr. Tel. 75 75 48 114 lub 75 75 48 130 oraz adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komitet Sterujący ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej (KS ZIT AJ) ogłasza nabór uzupełniający propozycji projektów do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Aglomeracji Jeleniogórskiej na lata 2021-2027 (Strategia ZIT AJ)

Z okazji Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, oraz dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

W środę 26 marca 2023 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbyła się konferencja prasowa dot. nowej planowanej inwestycji na terenie Gminy Podgórzyn, jaką będzie budowa Centrum Sportów Sosnówka. Konferencja oraz omawiana na niej inwestycja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów z regionu i kraju.

14 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie.

W miniony weekend kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w międzynarodowych zawodach karate WKF 9 TH CENTRAL POLAND OPEN GRAND PRIX KARATE, które były jednocześnie turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate. W zawodach wzięło udział 697 zawodników z 79 klubów z Polski, Litwy, Słowacji i Ukrainy (rozegrano 1 019 osobo-konkurencji).

W sobotę 16.04.2023r. odbył się jeden z najpopularniejszych półmaratonów na Dolnym Śląsku – XI Półmaraton Jeleniogórski, którego trasa w przeważającej części przebiega przez gminę Podgórzyn. W ramach biegu na głównym dystansie rozegrano I Mistrzostwa Jeleniej Góry w półmaratonie, a amatorzy krótszych startów mieli w ofercie XI Jeleniogórską Dziesiątkę.

LXXIV Sesja Rady Gminy Kadencji 2018-2023
07.09.2023r. godz. 10:00

There are no images in the gallery.

W związku z rozgrywanym 16 kwietnia 2023 r. w Jeleniej Górze i miejscowościach Zachełmie, Podgórzyn, Marczyce, Sosnówka, Staniszów: XI Półmaratonem Jeleniogórskim i XI Jeleniogórską Dziesiątką wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu oraz skrzyżowaniach w obrębie trasy biegu.

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

W minioną sobotę (01.04) zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju karate WKF "UKEMI CUP - VIII Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kobylina".

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

20 marca 2023 r. w Urzędzie Miasta Jelenia Góra odbyło się uroczyste wręczenie Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski Panu Marianowi Stefanowi Erchard – mieszkańcowi Przesieki, długoletniemu przewodnikowi Sudeckiemu. Pan Marian został również w roku 2022 odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Z miłości do capoeiry obecny prezes Klubu Zbigniew Muczyński zbudował akademię capoeiry (salę gimnastyczną) by stworzyć miejsce do treningów tej brazylijskiej sztuki walki. Nieformalne treningi capoeiry, warsztaty i spotkania prowadzone były w Klubie już od roku 2016. W roku 2020 klub stał się oficjalną sekcją międzynarodowej grupy International Capoeira Raiz.

Karkonoski Klub Karate Shotokan działa od września 2021r. Poprzedni rok był więc pierwszym rokiem prowadzenia działalności organizacyjnej oraz sportowej.

W dniu 25 marca 2023 roku w Marczycach na Placu Zabaw i w Świetlicy tradycyjnie odbyła się impreza przywitania wiosny i spalenia kukły Marzanny, którą zorganizowało Stowarzyszenie Nasze Marczyce oraz Sołectwo miejscowości.

W dniu 21.03.2023 w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbyło się zorganizowane przez Panią Poseł RP Zofię Czernow spotkanie z Sołtysami Kotliny Jeleniogórskiej.

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych – Realizator Programu Dolnośląskie Małe Granty ogłasza nabór wniosków dla grup nieformalnych, na granty finansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży w Oddziale Spółki w Kowarach

Spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich "Przesieczanki" odbyło się 4 marca w Salce Sołeckiej "Pod Lipami" w Przesiece.

13 marca 2023 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa.

Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa wszystkim Paniom i Panom Sołtysom w naszej Gminie życzę zdrowia, uśmiechu, szacunku i uznania oraz zadowolenia z wykonywanych obowiązków dla dobra Waszych wiejskich społeczności i ich mieszkańców.

W środę 8 marca 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyło się w nowo wyremontowanym Domu Kultury "Ekran" w Miłkowie uroczyste spotkanie, którego organizatorami byli Stowarzyszenie Koła Gospodyń „Miłkowianie”, Rada Sołecka oraz Rada Seniorów.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Aglomeracji Jeleniogórskiej na lata 2021-2027 (Strategia ZIT AJ)

Rozporządzenie nr 4 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 7 marca 2023 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miasta Jelenia Góra, powiatu karkonoskiego, powiatu lwóweckiego oraz powiatu złotoryjskiego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim kobietom składam najlepsze życzenia zdrowia, samych radosnych dni i spełnienia marzeń osobistych oraz zawodowych.

Rolnictwo należy do jednego z najniebezpieczniejszych zawodów. Każdego roku w Polsce notowanych jest tysiące wypadków. Stosowanie się do zasad BHP, a nie tylko ich poznanie, pozwala zmniejszyć ryzyko zagrożeń w gospodarstwie rolnym.

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością otrzymanego ekogroszku Urząd Gminy Podgórzyn prosi o zgłaszanie się osoby upoważnione do odbioru ekogroszku. Osoby, które odebrały pierwszą transze również mogą się zgłaszać po odbiór drugiej.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oddział Podgórzyn informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej w dniu 28.02.2023r. w miejscowości Podgórzyn w godzinach od 08:00 do 15:00 może nastąpić przerwa w dostawie wody oraz zmniejszenie ciśnienia, do zaniku włącznie.

Gmina Podgórzyn uczestniczy w projekcie Szkolny Klub Sportowy, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do 12 marca trwa nabór zgłoszeń do I etapu Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tematem przewodnim tej edycji są „Polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe”.

Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a patronat medialny TVP INFO.

Koło Gospodyń Wiejskich w Podgórzynie powstało w latach pięćdziesiątych XX wieku pod patronatem Kółka Rolniczego. Działało przez 15 lat, po czym z różnych przyczyn zostało zawieszone a następnie w październiku 2002 roku reaktywowano.

Zapraszamy kluby sportowe do składania składania ofert w otwartym konkursie na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Podgórzyn w 2023 roku.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że w dniach 16.02-17.03.2023 r. ze względu na prowadzenie prac gospodarczych, zamknięty zostaje odcinek trasy rowerowej singletrack Zmora oraz odcinek szlaku turystycznego niebieskiego i żółtego z Sobieszowa w kierunku Grzybowca.

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym Gmina Podgórzyn informuje, że:

Wójt Gminy Podgórzyn przypomina o obowiązku właścicieli nieruchomości, wynikającym z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, polegającym na uprzątnięciu błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taką drogę uznaje się wydzieloną część drogi publicznej przeznaczoną do ruchu pieszych położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

AKTUALIZACJA, 07.03.2023 r.
Uprzejmie informujemy, że odcinek szlaku turystycznego zielonego z Michałowic w kierunku skałek Skarbczyk jest już otwarty.

W ostatnich dniach nastąpiło osunięcie się muru oporowego w potoku Podgórna, w okolicy Starego Młyna w Przesiece. Ponieważ mur ten stanowi podbudowę mostu dla pieszych, most ten zostaje tymczasowo rozebrany i zamknięty dla dalszego użytkowania.

Informacja Starosty Karkonoskiego z dnia 2 stycznia 2023 r. w sprawie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie karkonoskim w 2023 r.

W dniu 16.12.2022 roku w Centrum Aktywności Społecznej odbyło się zebranie Rady Seniorów Gminy Podgórzyn w nowym składzie.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Bukowcu Oddział w Podgórzynie informuje, że uchwałą nr LXIV/611/2022, Rada Gminy Podgórzyn ustaliła wysokość dopłat do wody i ścieków dla odbiorców z tereny gminy Podgórzyn. Jednocześnie decyzją nr WR.RZT.70.26.2020.PK z dnia 30.11.2020r. Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” zatwierdziło ceny taryfowe za wodę i ścieki w Podgórzynie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia

Przedstawiciele z Rady Seniorów Gminy Podgórzyn w dniach 8-9.12.2022 roku uczestniczyli w kongresie Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Seniorów, w który odbył się w Krakowie i w którym brało udział 60 Rad Seniorów z całej Polski.

Informuję, że w dniu 16.12.2022 roku o godz. 14.00 w CAS w Podgórzynie odbędzie się zebranie Rady Seniorów Gminy Podgórzyn, podczas którego:

PUPiH COM-D Jawor Sp. z o.o.,
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Podgórzyn
Styczeń 2023 - Czerwiec 2023
Odpady będą odbierane w godz. 6:00 do 20:00

Uprzejmie informujemy, że ze względu na konieczność uprzątnięcia tras rowerowych po prowadzonych pracach gospodarczych singletracki:

W minioną niedzielę (27.11.2022) odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w karate olimpijskim.

W dniu 23.11.2022 r na terenie Stajni Sportowej w Bukowcu odbyła się zabawa pod tytułem Halloween z Milanos na sportowo organizowana przez Stowarzyszenie Milanos z Miłkowa.

W Urzędzie Gminy Podgórzyn działa Gminny Punkt Konsultacyjno- Informacyjny Priorytetowego Programu Czyste Powietrze.

W niedzielę (20 listopada 2022 r.) kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w karate olimpijskim WKF.

Ogłoszenie Wójta Gminy Podgórzyn o dodatkowym naborze na wolne miejsca do Gminnej Rady Seniora w Podgórzynie dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej

Zasady bezpiecznej obsługi zwierząt przez rolnika są często lekceważone, a możliwości wystąpienia wypadku wynikającego z pracy ze zwierzętami są minimalizowane. W ciągu roku w Polsce dochodzi do wielu wypadków z obsługą zwierząt.