Wiktoria Soroczuk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie nie zawahała się ani chwili i pobiegła z pomocą poszkodowanemu mężczyźnie. Dnia 26 lipca 2023r. podczas sesji Rady Gminy władze uhonorowały jej bohaterską postawę.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszej podopiecznej, która zachowała zimną krew. - mówił Mariusz Gedyga, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie. Na każdej zbiórce ćwiczymy pierwszą pomoc i zachęcamy do tego, aby każdy z dzieciaków miał przy sobie apteczkę. - dodał strażak ochotnik.

Sytuacja miała miejsce 23 lipca. Na przystanku przy Małej Poczcie w Jeleniej Górze z autobusu wysiadał starszy mężczyzna. Stracił przytomność i uderzył głową w ziemię. Na pomoc bez zawahania ruszyła druhna z Podgórzyna - Wiktoria Soroczuk. Udzieliła poszkodowanemu pierwszej pomocy i oczekiwała z nim na przybycie ratowników medycznych.

- Szłam na zbiórkę, jechałam do Podgórzyna do „młodzieżówki” i wtedy to wszystko się wydarzyło. - mówiła Wiktoria.

- Na pewno nie czuję się bohaterką, bo nie jest to pierwszy raz kiedy pomagam osobie poszkodowanej i dla mnie to nic wielkiego. Jednak dla osoby poszkodowanej z pewnością jest to naprawdę wiele. - mówiła skromnie Wiktoria Soroczuk.

Ta sytuacja pokazuje, że podstawą udzielenia pomocy jest świadomość tego jak to zrobić. Znając zasady pierwszej pomocy, które Wiktoria poznała.

Źródło 24jgora.pl