16-17 września w Karpaczu odbyła się V edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego Milanos Cup 2023 organizowany przez Stowarzyszenie Milanos z Miłkowa.

26 sierpnia 2023r. na placu przy „Lipkach” w Przesiece, odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Przesieki w Petanque 2023.

Poznaliśmy zwycięzcę II turnieju oraz zdobywcę Pucharu Wójta Gminy Podgórzyn (najlepszą drużynę cyklu turniejów z Milanos).

I wakacyjny turniej siatkówki z Milanos za nami!

17 czerwca kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w karate WKF - strefa D. Zawody odbyły się w Lutyni, a organizatorem był WKSA Budokan Wrocław oraz Dolnośląski Związek Karate WKF pod egidą Polskiej Unii Karate.

W niedzielę 28.05.2023r. obyło się XIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn, organizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze . W zawodach wystartowało ok. 25 zawodników.

W minioną sobotę, 06.05 cześć zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyła w międzynarodowym turnieju karate WKF zorganizowanym przez LZS Karate-do Głubczyce. W turnieju wzięło udział 257 zawodników z 20 klubów z Polski oraz Czech. 14 osobowa ekipa KKKS wywalczyła łącznie 14 medali, plasując się na 13 miejscu w klasyfikacji klubowej.

W sobotę 16.04.2023r. odbył się jeden z najpopularniejszych półmaratonów na Dolnym Śląsku – XI Półmaraton Jeleniogórski, którego trasa w przeważającej części przebiega przez gminę Podgórzyn. W ramach biegu na głównym dystansie rozegrano I Mistrzostwa Jeleniej Góry w półmaratonie, a amatorzy krótszych startów mieli w ofercie XI Jeleniogórską Dziesiątkę.

W minioną sobotę (01.04) zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju karate WKF "UKEMI CUP - VIII Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kobylina".

Z miłości do capoeiry obecny prezes Klubu Zbigniew Muczyński zbudował akademię capoeiry (salę gimnastyczną) by stworzyć miejsce do treningów tej brazylijskiej sztuki walki. Nieformalne treningi capoeiry, warsztaty i spotkania prowadzone były w Klubie już od roku 2016. W roku 2020 klub stał się oficjalną sekcją międzynarodowej grupy International Capoeira Raiz.