- Szczegóły
- Odsłony: 325
Aktualna sytuacji epidemiczna i obowiązujące obostrzenia wymuszają na wszystkich pozostanie w swoich domach.
Dzieci i młodzież po kilku godzinach spędzonych przed komputerem potrzebują relaksu i ruchu. Ich wyobraźnia jest nieograniczona i często na miejsce zabaw wybierają pomieszczenia gospodarcze i podwórza gospodarstw rolnych.
- Szczegóły
- Odsłony: 137
Pierwsza pomoc przedmedyczna polega na udzieleniu osobie będącej w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia wsparcia na miarę własnych możliwości, umiejętności i wiedzy oraz niezwłocznym zawiadomieniu o tym zdarzeniu służb ratunkowych.
- Szczegóły
- Odsłony: 323
Pilarka tarczowa to jedno z urządzeń w gospodarstwie rolnym, która wymaga szczególnej uwagi podczas obsługi i obróbki drewna.
- Szczegóły
- Odsłony: 578
W związku z aktualną sytuacją epidemiczna w kraju, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zachęca rolników, domowników i osoby pracujące w gospodarstwach rolnych do korzystania z materiałów popularyzatorskich znajdujących się na stronie internetowej www.krus.gov.pl oraz Facebook KRUS.
W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa konkurs!
- Szczegóły
- Odsłony: 374
Upadki osób w gospodarstwie rolnym, to ponad połowa wszystkich zdarzeń wypadkowych zgłaszanych do KRUS. Rolnicy ulegają im najczęściej na podwórzach gospodarstw rolnych, podczas wchodzenia i schodzenia z drabin lub schodów, a także w trakcie przemieszczenia się w pomieszczeniach gospodarczych.
- Szczegóły
- Odsłony: 186
Jesień to dla rolnika czas ostatnich czynności związanych z zakończeniem sezonu prac polowych, takich jak zbiór ziemniaków, buraków i innych roślin okopowych, a także zbiory kukurydzy i niektórych warzyw. Jesienią rolnicy podejmują się także prac przygotowawczych przed zimą oraz następnym sezonem czyli nawożenie, orka i bronowanie.
- Szczegóły
- Odsłony: 443
Rolnicy ze względu na charakter wykonywanej pracy są jedną z grup zawodowych szczególnie narażoną na występowanie chorób układu ruchu. Praca w rolnictwie, mimo postępów mechanizacji, wymaga nadal dużych wysiłków fizycznych.
- Szczegóły
- Odsłony: 199
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza wszystkie dzieci rolników do kursu e-learningowego Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy.
- Szczegóły
- Odsłony: 516
Kleszcze możemy spotkać niemal wszędzie. Zamieszkują na skrajach lasów, puszczy i polan, w okolicy rzek, jezior, zarośli ale także w miejskich parkach i ogrodach. Często wybierają ścieżki i trakty, którymi przemieszczają się zwierzęta i ludzie. Kleszcze nie spadają z wysoka - czyhają na niskich roślinach do wysokości 1 metra.
- Szczegóły
- Odsłony: 295
Jednym z wielu źródeł zagrożenia wypadkowego na wsi, są niebezpieczne czynniki chemiczne używane w gospodarstwach rolnych.
- Szczegóły
- Odsłony: 1342
Podstawą bezpiecznej praca w gospodarstwie rolnym są sprawne maszyny i narzędzia oraz odpowiednio zabezpieczone ruchome części tych urządzeń.
- Szczegóły
- Odsłony: 297
Praca na wysokości jest zaliczana do prac szczególnie niebezpiecznych. Każda praca, podczas której różnica poziomów między stanowiskiem a posadzką wynosi od 1 metra wzwyż, nazywana jest pracą na wysokości np.: na konstrukcjach, kominach, rusztowaniach itp.
- Szczegóły
- Odsłony: 717
Choroby odzwierzęce mogą być spowodowane przez około 90 gatunków różnych drobnoustrojów i pasożytów. Rocznie zapada na nie ponad 40.000 osób. Można się ich jednak ustrzec, zachowując podstawowe zasady.