APEL

Jeleniogórska Policja wciąż odnotowuje szereg oszustw dokonanych na szkodę osób starszych i mieszkających samotnie np. popularną metodą „na wnuczka". Sprawcy przestępstw działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i „dobre serce" starszych osób.

W ostatnim czasie coraz częściej oszuści wykorzystują metodę „na policjanta" podając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji informując, iż potrzebują pomocy w rozpracowaniu grupy oszustów. W sytuacjach, gdy otrzymamy telefon od osoby podającej się za policjanta poprośmy o jego stopień, imię i nazwisko, jednostkę oraz numer służbowy. Następnie potwierdźmy jej toisamość dzwoniąc do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na numer 478731240 lub 112.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że funkcjonariusze Policji podczas wykonywanych czynności służbowych nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. Żadne czynności służbowe nie dają Policji takich uprawnień. W sytuacji gdy osoba podająca się za Policjanta zażąda od nas pieniędzy trzeba wiedzieć, że mamy do czynienia z oszustem i należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze podejmuje szereg przedsięwzięć ukierunkowanych na przeciwdziałanie zdarzeniom kryminogennym z udziałem osób starszych.

Jeleniogórska Policja