W dniu 20 października 2023 r. w Centrum Aktywności Społecznej „Pogórze” w Podgórzynie odbył się „Wieczór poezji”.

Uczestnicy spotkania mogli poznać swoich sąsiadów – poetów: Reginę Kirkis, Alicję Grandę, Kazimierza Pichlaka oraz kompozytora, muzyka: Zbigniewa Jurczenko.

Autorzy w czytanych przez siebie wierszach pokazali cząstkę siebie, swoje uczucia, myśli, stan ducha, refleksje, postrzeganie świata i ważnych dla nich kwestii. Zawarte w ich twórczości słowa i emocje stały się inspiracją dla p. Zbigniewa Jurczenko do skomponowania do nich muzyki. Po występie każdego poety wybrzmiały na nowo, w innej odsłonie, słowa ich wierszy w aranżacjach muzycznych skomponowanych i wykonanych przez Pana Zbigniewa.

Wydarzenie poprowadziła Sekretarz Gminy Podgórzyn, p. Ewa Szturo.

Był to niesamowity wieczór, podczas którego nawiązały się nowe relacje między autorem a odbiorcą. Relacje, które stały się zaczątkiem do ich zgłębiania podczas czytania tomików poezji autorstwa naszych poetów, jak również do odkrywania nowych interpretacji ich wierszy słuchując kompozycji muzycznych Zbigniewa Jurczenko.

„Wieczór poezji” został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podgórzynie, które oprócz doznań duchowych zadbały również o te bardziej przyziemne, bo smakowe.