Poznaliśmy zwycięzcę II turnieju oraz zdobywcę Pucharu Wójta Gminy Podgórzyn (najlepszą drużynę cyklu turniejów z Milanos).

W niedzielę 6 sierpnia stowarzyszenie Milanos z Miłkowa zorganizowało II turniej z cyklu wakacyjnych turniejów siatkówki z Milanos. Zawody odbyły się na hali sportowej w Miłkowie.
Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Zwycięzcy grup oraz najlepsze drugie miejsce awansowało do półfinałów.
Po blisko 7 godzinach grania wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna Bobra Marciszów. Pokonała ona w finale Volley Głuszycę (również finalistów I turnieju).

Klasyfikacja końcowa II turnieju:

 1. Bóbr Marciszów
 2. Volley Głuszyca
 3. Ekipa Mix Boguszów
 4. Katolik na wzgórzu
 5. TKKF Zabobrze
 6. TKKF Żerom
 7. Milanos
 8. Capoeira Raiz Zachełmie
 9. Kostaryka

Na zakończenie wręczono puchary, medale oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn w klasyfikacji łącznej oraz specjalną nagrodę MVP dla najlepszego gracza. Wszyscy zawodnicy otrzymali ciepły posiłek.

Klasyfikacja generalna (uwzględniająca dwa turnieje):

 1. Volley Głuszyca 10 pkt
 2. Milanos 8 pkt
 3. Ekipa Mix Boguszów/Marciszów 7 pkt
 4. Bóbr Marciszów 7 pkt
 5. Volleybeer Lubań 4 pkt
 6. Katolik na wzgórzu 3 pkt
 7. Capoeira Raiz Zachełmie 2 pkt
 8. TKKF Zabobrze 2 pkt
 9. TKKF Żerom 1 pkt
 10. Kostaryka 1 pkt

Już we wrześniu Stowarzyszenie Milanos zaprasza na jeden z największych turniejów siatkówki w Polsce - Milanos Cup Karpacz 2023. Zagrają w nim amatorskie drużyny z całej polski mające w swoich szeregach graczy z przeszłością w najwyższych polskich ligach. Turniej odbędzie się 16-17 września w Karpaczu.