02 grudnia w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim odbył się II Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate. Organizatorem zawodów był UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki pod auspicjami Polskiej Unii Karate. W zawodach prawie 800 zawodników z 61 klubów z całego Kraju. Było to największe i najważniejsze wydarzenie sportowe dla dzieci do 14 roku życia w Polsce. Warto dodać, że był to jedyny oficjalny Puchar w tym roku, a zawodnicy walczyli również o punkty w ramach rywalizacji sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan. Choć w bardzo okrojonym składzie, wszyscy spisali się bardzo dobrze, zdobywając trzy medale na tak trudnych zawodach. W kata chłopców srebrny medal zdobył Bartłomiej Celt, brąz zdobyła drużyna kata w składzie Michał Celt, Franciszek Praczyk, Jakub Praczyk. Sporą niespodziankę sprawił Jakub Praczyk, który w mocno obsadzonej konkurencji kumite +45kg, po pięciu trudnych walkach zdobył ostatecznie brązowy medal.

Wszystkim należą się wielkie brawa i ogromne gratulacje. Jak podkreślają trenerzy, był to pierwszy tak trudny sprawdzian dla Naszej młodzieży. Poradzili sobie wręcz śpiewająco. Pokazaliśmy, że możemy rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Polsce."