W sobotę (16.12) w Lutyni zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyli w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci, Młodzieży i Licealiada w Karate. Organizatorami turnieju byli Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" , Karate - Budokan Wrocław oraz Dolnośląski Związek Karate WKF. Tym razem, co bardzo ważne, zawodnicy reprezentowali szkoły, do których uczęszczają na co dzień. Uzyskane zatem wyniki do 7 miejsca włącznie skutkują podwyższeniem oceny z wychowania fizycznego oraz wpis na świadectwo, a w niektórych przypadkach stypendium sportowym w szkole.
W zawodach wystartowało 350 zawodników i zawodniczek (rozegrano 650 osobo-konkurencji), reprezentujących 140 szkół z całego Dolnego Śląska. W każdej konkurencji minimum 20 zawodników, a zdarzały się i takie po 40. O medal więc było bardzo trudno. Świetnie spisali się uczniowie szkół z Gminy Podgórzyn zdobywając łącznie 3 medale (1x🥈, 2🥉).

Poniżej wyniki z podziałem na szkoły, dla których dodatkowo zdobyli cenne punkty w klasyfikacji SZS:

 1. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie:
  • Gabriela Kasieczka 🥉w kumite dziewcząt klas 7-8,
  • Gabriela Kasieczka🥉kumite dziewcząt klas +52kg
  • Wiktoria Kirkowska - 7 miejsce w kata dziewcząt klas 4-6 trenujących od 2022,

 2. Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Ścięgnach:
  • Wiktor Jakubowski 🥈w kata chłopców klas 1-2 trenujących od 2022,
  • Szkołę w Ścięgnach dumnie reprezentowała również Lidia Stępniewska.

 3. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Sosnówce dumnie reprezentowała Lilianna Całka.

 4. Szkołę Podstawową w Miłkowie dumnie reprezentowali Zuzanna Stępień i Oleksandr Prokhorchuk.

Pieczę nad zawodnikami sprawowali rodzice oraz Trener Andrzej Trzeciak. W roli sędziego wystąpił Grzegorz Praczyk.
Należy podkreślić, że w wielu konkurencjach jesteśmy w czołówce Dolnego Śląska.Warto dodać, że w zawodach brały również kluby trenujące karate tradycyjne oraz kluby trenujące Karate Kyokushin. To dodało rywalizacji dodatkowej atrakcyjności.

Dzięki wspaniałym występom w klasyfikacji dziewcząt klas 7-8 Szkoła Podstawowa w Podgórzynie zajęła 4 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników.