W dniu 23.11.2022 r na terenie Stajni Sportowej w Bukowcu odbyła się zabawa pod tytułem Halloween z Milanos na sportowo organizowana przez Stowarzyszenie Milanos z Miłkowa. To kolejna edycja imprezy sportowo integracyjnej łącząca różne grupy społeczne organizowana przez Milanos.

Spotkanie rozpoczęło się od podziału uczestników na grupy, każdy został przyporządkowany do konkretnej drużyny zgodnie z otrzymanymi plakietkami. Kapitanami drużyn byli członkowie Stowarzyszenia, którzy przebrani byli za duchy.
Zabawa rozpoczęła się od szalonych tańców w ciemności, polegającą na naśladowaniu wyświetlanych na ekranie postaci. Po tanecznej rozgrzewce uczestnicy zagrali w zbijaka „giganta”, podczas, którego musieli uciekać przed gigantycznymi piłkami.

Następnie rozpoczęła się sportowa rywalizacja pomiędzy drużynami, które wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych. Towarzyszyło im dużo śmiechu i radości. Po części sportowej odbyły się konkurencje manualne, każda grupa musiała przygotować kukłę straszaka na duchy. Uczestnicy tak mocno zaangażowali się w projektowanie i tworzenie że trudno było zakończyć tę konkurencję, nawet wiadomość o czekającym posiłku w postaci pizzy nie przyspieszyła końca tworzenia.

Po poczęstunku nadeszła pora na straszenie ducha. W całkowitej ciemności, w której kierunek wskazywały tylko zapalone na ziemi lampiony przeszedł pochód drużyn w poszukiwaniu ducha. Wszyscy głośno straszyli znalezionego ducha, odważniejsze były przygotowane kukły, które nie dały się duchowi i go pokonały.

Po przemarszu uczestnicy wrócili na halę gdzie zostali udekorowani medalami oraz odebrali pamiątkowe prezenty. Na koniec na halę wkroczyły wyczekiwane przez wszystkich konie. Każdy miał możliwość na chwilę czułości i przytulania. Uśmiechom, głaskaniem nie było końca.

W zabawie wzięli udział podopieczni:

  • DPS Junior Miłków
  • Zespół Szkolno Przedszkolny z Miłkowa
  • Wtz Kowary
  • Centrum Opieki nad Dzieckiem "Dąbrówka" Jelenia Góra
  • Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach
  • Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

Projekt „ Halloween z Milanos na sportowo” został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Operacyjnego NOWEFIO - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030”