19 lutego 2022r. Przesieka była pełna śmiałych biegaczy, którzy przebiegli dystans 10 km po bardzo wymagającym terenie. Panowie biegali w samych spodenkach, a Panie w letnich koszulkach. Działo się!

XI Bieg Icemana w Przesiece przeszedł już do historii. Wydarzenie zgromadziło w Przesiece tłumy miłośników biegania. Śmiałkowie przebiegli dystans 10 km po trudnym, górzystym terenie ubrani jedynie w spodenki.

Pakiety startowe odebrało 160 uczestników. To bardzo dobra frekwencja biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Te były dość trudne, lecz nie przeszkodziły w zorganizowaniu wydarzenia - mówi Konrad Olbrycht z Urzędu Gminy Podgórzyn - dodając, że w przyszłym roku z okazji jubileuszowego X Biegu Icemana w Przesiece dla uczestników będą zorganizowane szczególnie ciekawe atrakcje, które uświetnią jubileusz wydarzenia. Jakie to będą atrakcje - to narazie pozostaje tajemnicą. Już teraz zapraszamy wszystkich w przyszłym roku do Przesieki na X Bieg Icemana.

Za zabezpieczanie imprezy odpowiedzialne były jednostki lokalnych OSP. O bezpieczeństwo zadbali druhowie z OSP Podgórzyn, OSP Sosnówka, OSP Przesieka oraz OSP Ścięgny.

Uczestnicy oceniali trasę jako trudną, zróżnicowaną i wymagającą ciągłego skupienia.

Trasa jest naprawdę wymagająca, jej specyfika to bardzo duże zróżnicowanie. Zarówno kawałki asfaltowe, które dziś na drodze Sudeckiej były mocno oblodzone jak i szutrowe odcinki spadkowe były miejscami bardzo niebezpieczne. Dla każdego biegacza na trasie były odcinki, na których czuje się dobrze i może sobie pozwolić na rywalizację na 100%, ale również te na których musiał zwalniać.

Jeżeli chodzi o dobór trasy organizatorzy stanęli na wysokości zadania. - mówi uczestnik IX Biegu Icemana w Przesiece - Robert Żurawski

Partnerzy i sponsorzy:

Fot. 24jgora

Fot. Chata Czerwień