Nasz park to ogród o powierzchni 5000m2 z zacisznym lasem, sporą ilością krętych ścieżek i atrakcjami dla dzieci takimi jak duży labirynt, szachy ogrodowe, duży kołowrotek "dla chomików", piaskownica dla najmłodszych oraz główna atrakcja: Wolno latające papugi. W parku żyją również kury ozdobne, żurawie koroniaste, pawie, kaczki, perlice, bażanty, ptak drapieżne i inne. W sumie około 100 ptaków na wolności, od otwarcia do zamknięcia parku. Mamy również biegające swobodnie po parku króliki. Zwierzęta w sporym procencie są oswojone, jedzą pokarm od ludzi, dają się pogłaskać i są spokojne. Jest możliwość zrobienia zdjęć z papugami na ramieniu, ręce czy głowie. Karmienie i przebywanie ze zwierzętami sprawia bardzo dużo satysfakcji naszym gościom. Czas dla naszych odwiedzających nie jest limitowany, każdy spędza tyle czasu, ile sobie życzy. Zazwyczaj goście spędzają u nas 2-3 godziny.

Ptasi Park ZOObaczysko w Sosnówce (Gmina Podgórzyn), jest to park wolnych lotów, w którym 26 papug lata na wolności od wczesnych godzin porannych aż do zmierzchu. Oprócz papug na wolności żyje 80 innych ptaków, takich jak: bażanty, kury ozdobne, pawie, kaczki biegusy i inne ptaki ozdobne oraz 17 królików.

 • Ptaki?
  Ptasi Park ZOObaczysko jest jedynym miejscem w Polsce gdzie można zobaczyć latające papugi na wolności, nie skrępowane jakimkolwiek zadaszeniem. Zwierzęta można karmić przeznaczonym dla nich jedzeniem, głaskać jeżeli same wejdą na człowieka i robić zdjęcia. Nasz park jest jednocześnie ogrodem o powierzchni 0.6 hektara, w którym znajduje się zaciszny las z dużą ilością zacienionych powierzchni, strefa przeznaczona dla najmłodszych, oraz ścieżki które łącznie mają około 500m.

 • Dla kogo?
  Ptasi Park jest przeznaczony dla każdego, jednak najczęstszymi gośćmi są rodziny z dziećmi. W parku znajduje się specjalna strefa przeznaczona dla najmłodszych- gigantyczna piaskownica z masą różnych zabawek, szachy ogrodowe dla nieco starszych lub lubiących warcaby czy szachy, duży labirynt dla lubiących wyzwania i cała masa ławeczek dla chcących odpocząć czy to w cieniu czy na słońcu.

 • Gdzie jest?
  Ptasi Park Zoobaczysko mieści się w Sosnówce na ulicy Karkonoskiej 28a

 • Kontakt
  Zoobaczysko:
  Karkonoska 28a
  58-564 Sosnówka
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Tel. 500 185 998
  FB/ZOObaczysko/