Szanowni Państwo,

w celu przeciwdziałania w rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz biorąc pod uwagę wspólne bezpieczeństwo, do odwołania ogranicza się bezpośrednią obsługę interesantów przez Wójta Gminy Podgórzyn i komórki organizacyjne Urzędu Gminy Podgórzyn.

Kontakt z Urzędem Gminy Podgórzyn

Załatwianie spraw odbywa się poprzez platformę ePUAP, za pośrednictwem kontaktu telefonicznego lub mailowego:

W wyjątkowych przypadkach wizyty interesantów w siedzibie Urzędu Gminy Podgórzyn mogą się odbyć jedynie po wcześniejszym, telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu jej terminu i godziny oraz zakwalifikowaniu sprawy przez pracownika Urzędu do niezbędności osobistego stawiennictwa.

Korespondencja

Korespondencję, pisma i inne dokumenty należy składać wyłącznie na parterze budynku A Urzędu Gminy Podgórzyn, w wyznaczonym do tego celu miejscu, po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym z pracownikiem Urzędu Gminy Podgórzyn: 75 75 48 121, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobowiązania

Podczas wizyty w Urzędzie Gminy Podgórzyn interesantów zobowiązuje się do:

 • zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568 i 695), ust i nosa.
  Powyższego obowiązku nie stosuje się w przypadku: osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane.
  Odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku:
  1. konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby, a także w związku ze świadczeniem danej osobie usług, jeżeli jest to niezbędne do ich świadczenia;
  2. umożliwienia komunikowania się z osobą głuchą lub głuchoniemą.
 • dezynfekcji rąk za pomocą urządzenia znajdującego się przy wejściu do budynku A i B Urzędu Gminy Podgórzyn
 • zachowania bezpiecznej odległości 2 metrów od innych osób.

Dokonywanie płatności

Umożliwia się dokonywanie płatności w kasie Urzędu Gminy Podgórzyn, w budynku B, przy zastosowaniu następujących zasad:

 1. przestrzeganie wyżej wymienionych zobowiązań;
 2. do budynku mogą wejść jednocześnie 2 osoby;
 3. po dokonaniu płatności należy budynek opuścić.

Za wszelkie utrudnienia związane z wyżej wymienionymi ograniczeniami przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że zapewniamy płyn do dezynfekcji i rękawiczki.


Szanowni Państwo,

prosimy o stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  wszelkich instytucji i służb państwowych. Zachowujmy się odpowiedzialnie, dbajmy o nasze zdrowie i swoich bliskich.

Wójt Gminy Podgórzyn
    -  Mirosław Kalata