1 marca 2019r. (piątek) startuje DOLNOŚLĄSKI FUNDUSZ MAŁYCH INICJATYW.

Program skierowany jest do MŁODYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH oraz grup nieformalnych i samopomocowych z terenu Dolnego Śląska. Młodym ngo zostaną przekazane minimum 21 mikrodotacje do 5000 zł na działania skierowane do społeczności lokalnych.

INFORMACJE O PROGRAMIE

NAZWA PROGRAMU: Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw

CELE PROGRAMU: wsparcie finansowe i merytoryczne lokalnych działań adresowanych do mieszkańców Dolnego Śląska. Program ma za zadanie wzmocnienie i zwiększenie jakości działań na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych poprzez zaangażowanie obywateli i młodych organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska w życie publiczne.

JAKIE DZIAŁANIA SĄ FINANSOWANE: działania z dowolnej ze sfer pożytku publicznego (min. wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, na rzecz osób niepełnosprawnych, na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży; na rzecz osób w wieku emerytalnym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, ekologii, promocji i organizacji wolontariatu, na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego)

DATY NABORÓW W 2019 I OKRES REALIZACJI DZIAŁAŃ: 1.03.2019-16.03.2019 /
realizacja: 23.04-23.07.2018

WYSOKOŚĆ DOTACJI: mikrodotacje/środki na wsparcie realizacji lokalnych przedsięwzięć do 5000 zł

DLA KOGO: młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe z województwa dolnośląskiego

KONTAKT: maile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefony: 699 858 391 (DFOP) / 733 444 172 (UMBRELLA) / 798 631 005 (TRATWA)

STRONA WWW: www.maleinicjatywy.pl

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE: FB/maleinicjatywy

OPERATORZY: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych,
Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych "Tratwa",
Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella"

Plakat do pobrania pdf [119.08 KB], jpg [391.15 KB]
Ulotka do pobrania pdf [193.14 KB]