Aktualizacja 2018.09.10

KSWiKOGŁOSZENIE

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oddział w Podgórzynie, informuje mieszkańców miejscowości Borowice, że na podstawie komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jeleniej Górze z dnia 10.09.2018 r. w związku z prawidłowymi wynikami badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Borowicach, woda nadaje się do spożycia. W związku z powyższym ogłoszenie z dnia 06.09.2018 r. traci ważność.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Z poważaniem
Andrzej Strzelczyk
Kierownik Oddziału w Podgórzynie
Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Tel. 75 76 77 400
Kom. 502 388 949


Komunikat 2018.09.06

pis logoPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Jeleniej Górze informuje, że w dniu 04.09.18r. zostały pobrane próbki do badań jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w miejscowości Borovvice. Badanie próbek wykazało przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. Na podstawie wyników badania wody stwierdzono, że woda w miejscowości Borowiec tymczasowo nie nadaje się do pica.

Tymczasowo woda z kranu nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców oraz szorowania zębów tylko po przegotowaniu.

Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez cztery minuty. W razie potrzeby odstawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z krami nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się do jamy ustnej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze o powyższym fakcie powiadomił zarządcę wodociągu (Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.) i zobowiązał go do podjęcia działań naprawczych na wodociągu.

W przypadku utrzymywania się złej jakości wody lub jej poprawy będą ogłaszane kolejne komunikaty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze powiadomił o zaistnieniu takiej sytuacji Urząd Gminy w Podgórzynie.

Pismo do pobrania [283.98 KB]