Kalendarz wydarzeń

Dzień Kobiet z João de Sousa!
Piątek, 08 Marzec 2019, 18:00 - 19:00
Odsłon : 245
Miejsce  Hotel SPA Pałac Staniszów, Staniszów 100
Kontakt  +48 75 755 8445; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilet: 60 PLNBilet + kolacja 185 PLN

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów
zapraszają
8.03.2019r. godz. 18:00
na koncert w wykonaniu
João de Sousa wraz z zespołem
w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie
Miejsce: Sala Balowa Pałacu StaniszówBilet: 60 PLN
Bilet + kolacja 185 PLN


Skład zespołu:
Joao de Sousa-wokal, gitara
Marcin Spera-kontrabas
Filip Migula-fortepian, klawisze
Sebastian Skrzypek-perkusja


„Ideal” to trzeci album João de Sousa, utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności.


Na krążku znalazło się dziesięć piosenek autorskich śpiewanych w ojczystym języku artysty. Do nagrania jednej z nich („Ideal”), João zaprosił wybitną wokalistkę jazzową i zarazem autorkę tekstu w języku polskim – Dorotę Miśkiewicz. To jednak nie jest jedyny polski akcent – na płycie znajdziemy także cover piosenki Krzysztofa Komedy pt. „Była pogoda” (z filmu „Niewinni czarodzieje”).  


„Ideal” balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead. João myślami wraca do klimatu lat 90.XXwieku.


Do nagrania materiału João powiększył swój zespół o sekcję dętą oraz zaprosił kwartet smyczkowy.