Kalendarz wydarzeń

Małe Ojczyzny Sudetów - Rozwój i aktywizacja społeczności lokalnej u podnóża Karkonoszy
Od Poniedziałek, 16 Sierpień 2021
Do Środa, 31 Sierpień 2022
Odsłon : 3645
Miejsce  Gmina Podgórzyn
Kontakt  tel.: 791860817; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gmina Podgórzyn oraz Akademia Piłkarska „MOS Karkonosze” Jelenia Góra, zapraszają do uczestnictwa mieszkańców Gminy w projekcie pn.: „Małe Ojczyzny Sudetów - Rozwój i aktywizacja społeczności lokalnej u podnóża Karkonoszy”. Celem głównym projektu jest zwiększenie wielopokoleniowej aktywności społeczności lokalnej. Projekt adresowany jest do czterech grup społecznych w postaci organizacji:

  1. Profesjonalnych treningów sportowych dla maksymalnie 40 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych z terenu Gminy, objętych projektem, ( dzieci z klas I-III - Grupa Skrzat oraz dzieci z klas IV-VI - Grupa Żak). Projekt zakłada przeprowadzenie dwóch treningów
    tygodniowo, po jednej dla każdej kategorii wiekowej w grupach 20 osobowych.
  2. Aktywizacji zawodowej osób dorosłych w wieku od 18 do 65 roku życia umożliwiającą zdobycie nowych kwalifikacji, a w efekcie na zdobycie, bądź zmianę pracy, która realizowana będzie poprzez cykliczne doradztwo zawodowe (diagnozę potencjału zawodowego, predyspozycji zawodowych oraz przedsiębiorczości ), dla co najmniej 30 dorosłych osób z terenu Gminy.
    Doradztwo ustalane jest indywidualnie i ma na celu organizację porad indywidualnych w celu określenia kompetencji, potencjału zawodowego oraz wypracowania indywidualnego planu działania.
  3. Warsztatów podnoszenia kompetencji cyfrowych wśród seniorów w wieku 60+, które realizowane będzie poprzez organizację kursów z obsługi komputera, smartfonów, komunikatorów internetowych, zasobów internetowych dla co najmniej 10 seniorów z terenu Gminy. Działanie realizowane, będzie poprzez organizację 3 warsztatów tematycznych.
  4. Wolontariatu sportowego osób dorosłych w wieku od 18 do 65 roku życia, które realizowane będzie poprzez organizację szkolenia sportowego oraz stażu praktycznego dla 10 wolontariuszy z terenu Gminy poprzez organizację dwóch treningów tygodniowo.

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły w okresie od 16 sierpnia 2021r. do 31 sierpnia 2022 r. i polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dla odpowiedniej grupy społecznej oraz dostarczenie go do Urzędu Gminy lub w wersji elektronicznej przesłanie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej klubu pod adresem: apkarkonosze.pl
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Projektu i potwierdzenie chęci udziału w projekcie.

Koordynator Projektu
Marek Siatrak tel.: 791860817
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz Zgłoszeniowy Zajęcia Sportowe dla dzieci do pobrania pdf [233.22 KB]
Formularz Zgłoszeniowy Wolontariat Osób Dorosłych do pobrania pdf [255.29 KB]
Formularz Zgłoszeniowy Podnoszenie Kompetencji Cyfrowych dla Seniorów do pobrania pdf [236.43 KB]
Formularz Zgłoszeniowy Aktywizacja Zawodowa Osób Dorosłych do pobrania pdf [241.62 KB]
Plakat do pobrania pdf [487.88 KB], jpg [373.18 KB]