"Z wizytą u sąsiadów" - 7 października 2012r.

Trasa prowadzi Śląską Drogą przez Biały Jar, Kopę do Domu Śląskiego. Stamtąd powędrujęmy już po czeskiej stronie, niebieskim szlakiem biegnącym przez torfowiska na Równi pod Śnieżką do Lucni Boudy - 1410 m n.p.m. Odpoczniemy w budynku, w którym 10 sierpnia tego roku otwarto najwyżej położony w Europie Środkowej browar. Możliwość zwiedzania w cenie 150 koron czeskich, dzieci od 3 do 12 lat 50 Kč, do 3 lat bezpłatnie. W Lucni Boudzie działa także piekarnia. Pokrzepieni udamy się w kierunku Spindlerovego Mlyna. Po drodze prowadzącej czerwonym szlakiem, czyli Starą Bucharovą cestą, poznamy Kozi Hrbety - najbardziej tatrzańską grań Karkonoszy. Ze Spindlerovego Mlyna na Przełęcz Karkonoską dostaniemy się autobusem z dworca autobusowego. Koszt biletu ok. 40 koron dla osoby dorosłej. Z przełęczy do Przesieki schodzimy szlakiem niebieskim.

Zbiórka uczestników pod dolną stacją kolei linowej na Kopę o godz. 8:30. Jest możliwość skorzystania z wyciągu w cenie 24 zł dla osoby dorosłej. Osoby jadące wyciągiem spotykają się z resztą grupy przy górnej stacji kolejki. Planujemy wrócić do Polski autobusem o 15:30 lub 16:30 (ostatni!) i rozpocząć schodzenie do Przesieki o 16:00 lub 17:00. Droga w dół zajmie nam ok. 1,5 godz.

Spindlerovy Mlyn jest miastem partnerskim naszej gminy.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Proszę pamiętać o dokumentach tożsamości. Uczestnicy niebędący mieszkańcami gmin graniczących z Karkonoskim Parkiem Narodowym są zobowiązani do wykupienia biletów wstępu ( 2,00 i 4,00 zł).

Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki i pruvodce krkonos - Anna Kurowska. tel. +48 668 283 243