14 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie.

Budowa podgórzyńskiej hali kosztowała 11 milionów złotych i została sfinansowana z kilku źródeł, takich jak Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej - dofinansowanie 3 mln zł oraz Rządowego Funduszu "Polski Ład" Program Inwestycji Strategicznych - dofinansowanie 4,3 mln zł.

Jest to najnowocześniejsza hala sportowa w regionie oraz pierwszy pełnowymiarowy obiekt sportowy na terenie gminy. Jest dopełnieniem kompleksu szkoły podstawowej, ponadto będzie służył społeczności lokalnej poza godzinami nauki szkolnej. Z hali korzystać będzie 500 uczniów.

Uroczystość ściągnęła do Podgórzyna licznych gości, w tym przedstawicieli parlamentu, samorządowców, reprezentantów licznych instytucji z terenu gminy Podgórzyn i powiatu karkonoskiego oraz placówek oświatowych. Impreza była okazją nie tylko do świętowania zakończenia inwestycji, ale także podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego imponującego swoimi rozmiarami oraz nowoczesnością obiektu. Dopełnieniem były pokazy artystyczne oraz sportowe uczniów szkoły.

00 rozwój kultury  00 polski ład