W dniu 4 listopada w Centrum Aktywności Społecznej i Kulturalnej w Ścięgnach (Świetlica Sołecka) odbył się coroczny Bal Seniora, na który przybyło ok. 120 seniorów z Gminy Podgórzyn.

Na początek wydarzenia odbyło się uroczyste wręczenie wójtowi Gminy Podgórzyn, przez Ambasadora Głosu Seniora, Pana Marka Pilcha, Certyfikatu Gmina Przyjazna Seniorom.  Następnie Wójt Gminy, Pan Mirosław Kalata, wręczył 10-u seniorom pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora, które upoważniają ich właścicieli do różnych zniżek i benefitów w wielu firmach. Warto zaznaczyć, że Gmina Podgórzyn jest pierwszą gminą w Powiecie Karkonoskim, która otrzymała certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom.

Pan Marek Pilch wygłosił krótką pogadankę na temat aktywizacji oraz cyberbezpieczeństwa seniorów. Dodatkowo przywiózł materiały promocyjne oraz różnego rodzaju gadżety, które szybko rozeszły się wśród obecnych.

Na wydarzenie przybył również Starosta Powiatu Karkonoskiego, Pan Krzysztof Wiśniewski, który wraz z Wójtem Gminy Podgórzyn ufundowali biesiadnikom staropolską potrawę - dzika w kapuście i przyprawach.

Nasi seniorzy bawili się wspaniale i nie przeszkadzała im lekka ciasnota, spowodowana dużym zainteresowaniem tą lubianą imprezą. Tańczyli przy muzyce, którą serwował DJ oraz wspólnie śpiewali wraz z naszymi lokalnymi zespołami "Kosówki" i "Szafiry".

Na zakończenie imprezy, jak co roku, wybrano Króla i Królową Balu Seniorów 2022r. Życzymy im długiego i dobrego panowania. ;)

Organizatorem Balu była Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Podgórzyn.