W ramach współpracy Gminy Podgórzyn z Fundacją Przejście Kotliny, wspieramy organizację dwóch wydarzeń: "Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza", które w tym roku odbyło się w dniach 16-18.09.2022r.  oraz bieg "UltraKotlina", który w tym roku odbył się w dniach 8-9.10.2022r.

W ramach tej współpracy organizatorzy promują naszą gminę podczas tych wydarzeń, natomiast Gmina Podgórzyn m.in. organizuje i obsługuje punkt kontrolny podczas Przejścia dookoła Kotliny oraz punt kontrolno żywieniowy podczas Ultrakotliny. Ponieważ uczestnikami zawodów są osoby z całej Polski oraz z zagranicy, jest to dokonała okazja do promowania turystyki oraz sportu na naszym terenie. Dodatkowo osoby obsługujące punkty rozdawały materiały promocyjne i chętnie udzielały informacji znajdującym się na szlaku turystom.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Podgórzyna za udostępnienie namiotu, Stowarzyszeniu Koła Gospodyń „Miłkowianie” za udostępnienie przenośnych stołów oraz Klubowi Sportowemu "Mitex Podgórzyn" za udostępnienie tyczek.