Już 6 czerwca kolejny webinar z cyklu „Dotacje dla rolnictwa”. W spotkaniu swój udział zapowiedział Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W poniedziałek 6 czerwca 2022 r. o godz. 11 rozpocznie się drugie w tym roku spotkanie online, podczas którego eksperci z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Grupy AZOTY opowiedzą o bieżących działaniach skierowanych do rolników i mieszkańców wsi.

W webinarium zapowiedział swój udział Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobnie jak poprzednie, e-spotkanie obędzie się z użyciem aplikacji MS TEAMS. Link do spotkania: otwórz

Przedsięwzięcie zostało przygotowane we współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, któremu przewodniczy Agnieszka Soin. Patronat nad wydarzeniem objęła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Podczas webinarium eksperci będą mówili m.in. o możliwości ubezpieczenia upraw rolniczych ze środków przyznawanych w ramach dopłat bezpośrednich. Będą także prezentacje dotyczące możliwości jakie niesie Krajowy Plan Odbudowy, czy też omówienia zasad przyznawania wsparcia na rozwój usług rolniczych. Będzie także o zmianach w przepisach ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, praktycznym wykorzystaniu teledetekcji w rolnictwie czy opłacalności zrównoważonej produkcji.

Agenda spotkania oraz szczegóły na stronie www.gov.pl

Komunikat do pobrania pdf [220.49 KB], pdf [500.64 KB]