Każdy z nas może pomoc. Dziś nasze serca kierujemy w stronę naszej koleżanki, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Nie bądźmy obojętni i w tym szczególnym okresie podzielmy się tym co możemy. Stowarzyszenie Przyjaciół Podgórzyna „Pogórze” zaprasza do przekazywania przedmiotów na aukcje. Środki zebrane w czasie kwesty przekazane zostaną na rehabilitację naszej przyjaciółki.
Przedmioty na licytację prosimy dostarczyć do Urzędu Gminy w Podgórzynie do pokoju nr 1.

W miesiącu październiku Dorotę Posoń, pielęgniarkę ze Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze dotknęło olbrzymie nieszczęście. Tą wspaniałą i wydawałoby się niezniszczalną kobietę powalił ZESPÓŁ GULLAINA BARRE. Stan zdrowia przypomina stan po poważnym udarze mózgu z paraliżem kończyn. Jest niesamodzielna i zdana na całkowitą opiekę. Na szczęście może mówic. Na domiar złego kilka dni temu zmarł nagle mąż Doroty, którym opiekowała się od kilku lat. W domu została ponad osiemdziesięcioletnia mama Doroty, nad którą opiekę przejęły wnuki. Choroba zaatakowała naszą przyjaciółkę znienacka w środku obowiązków rodzinnych i zawodowych. Jest już po pierwszej części leczenia plazmaferazą oraz immunoglobulinami. Przed nią długotrwała, ciężka i kosztowna rehabilitacja. Dorota, która do tej pory z oddaniem pomagała innym, sama potrzebuje pomocy. Lekarze, rodzina, robią co mogą.

Kochani wierzymy, że wspólnie uda nam się choć trochę wspomóc ją w tej niełatwej chwili życia. Prosimy o wsparcie w postaci zbiórki do puszki w dniu 26.12.2021 r. w Kościele w Podgórzynie, na pomoc i rehabilitację Doroty. Również prosimy o wpłaty na konto:

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PODGÓRZYNA-POGÓRZE
nr konta: 14 1090 2633 0000 0001 4866 9464
z dopiskiem “Rehabilitacja Doroty Posoń”

Plakat do pobrania pdf [1.56 MB], jpg [529.76 KB]