W dniu 9 października 2020r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Karkonoskich Spotkań Turystycznych, podczas których wręczono Nagrody Starosty Jeleniogórskiego „Karkonosz 2020”.

Nagroda Starosty Jeleniogórskiego "Karkonosz", jest kontynuacją wydarzenia, które dotychczas odbywało się pod nazwą „Liczyrzepa” i w tym roku miała swoją 20 edycję. Nowa nazwa ma nawiązywać do mającej nastąpić do 1 stycznia 2021 roku zmiany nazwy powiatu z jeleniogórskiego na karkonoski. Wręczane nagrody są formą uhonorowania osób oraz instytucji czy też firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju turystyki oraz promocji atrakcji turystycznych powiatu.

Wśród zaproszonych gości zleźli się m.in.: poseł Robert Obaz, senator Krzysztof Mróz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych. Muzycznie, uroczystość uświetnił wokalista grupy Genesis - Ray Wilson.

Do nagrody "Karkonoszy" nominowanych zostało do 21 osób, instytucji oraz firm z branży turystycznej. Jednak ostatecznie przyznano dziewięć statuetek w siedmiu kategoriach:

  • w kategorii Najlepszy obiekt hotelarsko – turystyczny nagrodzono Hotel Sasanka SPA Resort w Szklarskiej Porębie.
  • w kategorii Najefektywniejsza promocja nagrodę starosty odebrał Maciej Grabek.
  • w kategorii Promocja regionu nagrodzono wokalistę,  gitarzystę, kompozytora i autora tekstów ze Szkocji Raya Wilsona  i marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
  • za najlepszą promocję zagraniczną nagrodą starosty uhonorowano Bieg Piastów.
  • w kategorii Najlepszy produkt turystyczny kapituła najwyżej oceniła Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu.
  • nagrodą starosty w kategorii Za całokształt działalności na rzecz turystyki  uhonorowano pana Emila Pyzika i Oddział PTTK w Jeleniej Górze
  • w kategorii Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim, statuetkę Karkonosza otrzymał Karkonoski Zespół Folkowy „Szyszak”.

Gratulujemy!!!

Fot. profil Powiat Jeleniogórski