Dwie szkoły z naszej gminy zostały laureatami Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie, do którego zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Ogółem przyznano 764 nagród, w tym w województwie dolnośląskim 34, a w powiecie jeleniogórskim tylko 2:  dla SP im.Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach oraz SP im. Marii Konopnickiej w Sosnówce!

W ramach nagrody każda szkoła otrzymała 16 nowoczesnych laptopów wraz ze specjalną szafą wyposażoną w punkt dostępowy do internetu. Pozwoli to placówkom na utworzenie mobilnych pracowni multimedialnych o wartości 50000 zł. Otrzymany sprzęt bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój naszych placówek szkolnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Inwest Park", w obecności szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!