Przez trzy dni w plenerze pod gwiazdami, przy OKW Karolinka odbywał się festiwal filmowy  "Plenerowe Kino Letnie Karolinka". Była to już czwarta edycja tego niezwykłego wydarzenia.

Filmy pełnometrażowe jakie można było zobaczyć w tym roku, to "Zabawa zabawa" - reż. Dębska K., "7 uczuć" - reż. Koterski M. oraz "Pitbull. Ostatni pies" - reż. Pasikowski W. Projekcje tych filmów były poprzedzone formami krótkometrażowymi oraz spotkaniami z twórcami filmowymi. Pierwszym filmem krótkometrażowym, który został wyświetlony to „Pierwszy Polak na marsie”, po którym odbyła się rozmowa z montażystką - Katarzyną Boniecką. Drugim filmem krótkometrażowym był „Play” zakończony rozmową  z reżyserem i scenarzystą Piotrem Sułkowskim. Dodatkowo odbyło się też spotkanie z autorką powieści: „Ławeczka księżnej Daisy„ - Gabrielą  Kańtor.

Organizatorzy zadbali, by projekcje odbywały się jak w prawdziwym kinie, serwując gratisowy popcorn oraz napoje.

Wydarzenie to odbyło się dzięki sponsorom: Dolnośląski Urząd Marszałkowski z programu „Aktywny Dolny Śląsk”, OKW „Karolinka” w Podgórzynie, "nextHome" Biuro Nieruchomości, „Ad.Studio” Studio Reklam, Strimeo – Telewizja regionalna, Stowarzyszenie Partnerstwo Wokół Trójgarbu.