29 czerwca odbył się Piknik Rodzinny, który został zorganizowany przez sołectwo Przesieka przy współudziale Gminy Podgórzyn. Wydarzenie to przyciągnęło swoimi atrakcjami dzieci wraz z rodzicami i opiekunami z całej okolicy. Przyszli zarówno mieszkańcy jak i wczasowicze.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane dla dzieci animacje, które zapewniły im świetną zabawę, podczas udziału w przeróżnych, wymyślnych konkurencjach sportowych. Dla uczestników festynu przygotowano również inne liczne atrakcje: loterie fantową, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na renowacje drewnianych elementów na wodospadzie Podgórnej, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tory przeszkód, gry i zabawy z nagrodami, warsztaty bębniarskie oraz domowa lemoniada i pyszne potrawy. W godzinach popołudniowych czas umilały występy zespołu "Paper Paper" oraz duetu pana Jerzego Janke (piano) i Doroty Książkiewicz (bębny).

Impreza na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników, o czym świadczyć mogą uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego udanego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania należą się m.in. dla: OW Bałtyk, Willa Idylla, Złoty Widok, Kaliniec, OW Marzenie, OW Chybotek, Metal Master, Jelenia Plast, Kraina Ciast, Sylwia i Jakub Kurowscy, Gosia i Tomek Budzyńscy, Wójt Gminy - Mirosław Kalata, Przewodniczący Rady Gminy - Bartosz Polaczek, Starosta Jeleniogórski - Krzysztof Wiśniewski.