Dzień Dziecka to wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Na dużych i małych, w sobotę 1 czerwca, na placu przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, podczas Pikniku Rodzinnego czekały niespodzianki i atrakcje takie jak: zabawy bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, dmuchane zamki dla najmłodszych, kolorowe tatuaże, wodna siatkówka, ping pong, gra na instrumentach muzycznych, kurs pierwszej pomocy, strzały z broni laserowej, zabawa kolorami z proszkiem holi, bieg rodzinny, wodna kurtyna – to tylko niektóre, z których można było korzystać, było ich naprawdę bardzo dużo.

Czerpiąc radość ze wspólnej zabawy można było się posilić daniami z grilla, słodkościami, owocami oraz lodami.

Czas na pikniku umilały występy artystyczne przygotowane przez szkolny zespół muzyczny Stars.  Wszystkie dzieci otrzymały upominek oraz zaproszenie  do Seidorf Mountain Resort w Sosnówce na zabawę na tzw. „dmuchańcach”.

Piknik zorganizowany był dzięki współpracy wielu osób z najbliższego środowiska: pracowników szkoły, rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, Radę Sołecką z Sosnówki, Pracownię Stolarską Liczyrzepy 13 w Sosnówce i OSP w Sosnówce.

Radości jaka towarzyszyła uczestnikom pikniku, nie da się opisać. Warto było przyjść i to zobaczyć. Atmosfera była fantastyczna, miło było widzieć tyle radosnych buzi w jednym miejscu. Wiele rodzin, mimo pędu dnia codziennego, zatrzymało się na chwilę, aby pobyć razem i cieszyć się zabawą i wspólnym towarzystwem.

Uczestnicy pikniku wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat organizacji tej imprezy. Przeważały głosy, że jest na bardzo wysokim poziomie i czuje się, że środowisko jest zintegrowane.

„Już nie mogę doczekać się kolejnego pikniku, z każdym rokiem pojawiają się nowe  atrakcje i przychodzi coraz więcej ludzi, jesteśmy otwarci dla wszystkich” - mówi Przewodniczący Rady Rodziców. Dodaje również, że takie imprezy jak ta, możliwe są tylko dzięki temu, że wiele osób ściśle wspólnie współpracuje ze sobą.

„Dziękuję za wspólnie spędzony czas na radosnej, wspaniałej zabawie. Dziękuję za obecność, wszystkim obecnym za stworzoną atmosferę dobrej zabawy. W oczekiwaniu na przyszłoroczny Piknik zapraszam do udziału w kolejnych imprezach szkolnych. A będzie się działo.” – tymi słowami podsumowała całą imprezę Dyrektor Szkoły Pani Łucja Balcerek.