W sobotę 18.15.2019r. przez cały dzień przed Schroniskiem Młodzieżowym w Staniszowie można było pomóc rodzinom, które straciły swoje domy w tegorocznych pożarach. Chętnych nie zabrakło a i pogoda, jak na zamówienie, sprawiła miłą niespodziankę słonecznym dniem.

Dzięki wszystkim, którzy wzięli udział udało się zebrać 13 071,25zł.
Dziękujemy!!!

Atrakcji było co niemiara! Można było nabyć pyszne ciasta oraz zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Koła Gospodyń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się loteria-niespodzianka oraz licytacja, dzięki którym można było stać się właścicielem najróżniejszych fantów.

Przez cały czas, na scenie odbywały się koncerty z całym wachlarzem muzycznym. Na początku wystąpiły zespoły z naszej Gminy: "Kosówki" ze Ścięgien oraz Szafiry działające przy Gminnej Radzie Seniorów. Następnie można było obejrzeć wspaniały pokaz tańca w wykonaniu Państwa Elżbiety Tarasiuk i Eugieniusza Kalicińskiego - mieszkańców  Podgórzyna. Bardzo miłą niespodzianką był występ Zuzi, która z własnej inicjatywy, pięknie zaśpiewała dwie piosenki. Brawo! Postawa godna naśladowania!

Podczas wydarzenia, dzięki Strażakom z OSP Sosnówka można było na wysięgniku oglądać Staniszów z tzw. lotu ptaka.

Ostatnią, koncertową część imprezy do późnych godzin nocnych wypełniły koncerty takich zespołów jak Sachiel, Bądź Ciszą, W Tym Sęk oraz Leniwiec. Szczególnie ostatni zespół przyciągną sporą liczbę fanów. Wszystkim zespołom ślemy ogromne podziękowania za występy, dobre serce i słowa wsparcia, które padły ze sceny i poza nią. Jesteście wielcy!!!

Wydarzenie, przez cały dziań, niezmordowanie i z humorem prowadził Mateusz Krzyżyński.

Dziękujemy wszystkim którzy poświęcili swój czas przyjść i pomóc potrzebującym rodzinom. Dziękujemy osobom, organizacjom i firmom, które zaangażowały się w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia:
Urząd Gminy w Podgórzynie, Firma "MARMAT" ze Staniszowa, Liberty Polska (Łukasz Filipczyk) z Chorzowa, Maksimum Sp. z o.o. (Marek Kasprzyński) z Katowic, Muzyczne Radio (Józef Liebersbach) z Jeleniej Góry, Magdalena Wilk (Nokia), Tomasz Antonik z Chrzanowa, Tomasz Sokołowski (Lenovo - Motorola) z Jeleniej GóryBartłomiej Kowalski ze Staniszowa, Galeria Sudecka z Jeleniej Góry, Restauracja Tramp z Sobieszowa, Pałac Staniszów, Pałac na Wodzie, Pan Jóizef Mosur, Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie, Hotel Lake Hill, Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna, Koło Gospodyń Wiejskich ze Staniszowa, Dwór Korona Karkonoszy z Karpacza, Ochotnicza Star z Pożarna z Sosnówki, Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór" wraz z lokalnymi producentami, Czarny Kamień ze Szklarskiej Poręby, Ośrodek Wypoczynkowy "Kaliniec" z Przesieki, Restauracja Palermo z Jeleniej Góry, Stowarzyszenie "Nasze Marczyce", poszczególne Sołectwa, Restauracja "CAMP 66", Smażalnia Ryb Fliper, Restauracja "Staniszówka", Pietrula, P.H.U. Maja ze Staniszowa, "Makramy Marysi" ze Staniszowa, oraz wielu innym.