W niedzielę (28.04.2019r.) z okazji 56. rocznicy zamknięcia linii tramwajowej do Podgórzyna, przy tramwaju pod skałką, bracia bliźniacy Bolesław i Mieczysław Osipikowie opowiadali o kursujących tu niegdyś tramwajach.

Ostatni tramwaj z Cieplic do Podgórzyna wyjechał 31 grudnia 1964 r., zaś 28 kwietnia 1969 był ostatnim dniem kursowania tramwajów w ogóle. Tego dnia przejazd był bezpłatny.

Na niedzielne wydarzenie przybyła grupka miłośników historii naszego regionu oraz tramwajów. Pojawił się również pan Henryk Magoń, mieszkaniec Podgórzyna, który jest współautorem serii książek o tramwajach dolnośląskich. Spotkanie to było doskonałą okazją by zwiedzić od środka, zamknięty na co dzień zabytkowy tramwaj, stojący przy dawnym barze "Pod Skałką" w Podgórzynie.

Oprócz wysłuchania wspomnień i prelekcji, można też było obejrzeć archiwalne, niektóre przedwojenne, zdjęcia tramwajów wykonane w dawnym Podgórzynie.

Bracia Osipikowie to znani podróżnicy rowerowi, którzy przez pół wieku przejechali już prawie 350tyś km, odwiedzając najdalsze zakątki świata. Chętnie i ciekawie opowiadają o swoich wyprawach, przeplatając je dużą ilością anegdot, wycinków prasowych i fotografii.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.