W sobotę 16 lutego 2019r. w Przesiece odbyła się VII edycja Biegu Icemana. Jak co roku na 10km trasie prawie 300 zawodników zmagało się z zimnem, śniegiem, lodem i błotem... a przede wszystkim z własnymi słabościami.

Inicjatorem Biegu Icemana jest Stowarzyszenie Rada Odnowy Przesieki. To jej członkowie, miłośnicy morsowania, zafascynowani Holendrem Wimem Hofem (Icemanem) organizowali pierwszych 5 edycji. Zaczynali od skromnego biegu, nazywanego Biegiem Morsa, który był organizowany podczas kąpieli na zakończenie roku, przy Wodospadzie Podgórnej. Był to bieg bez pomiaru czasu, głównie dla zabawy. Jednak rosnąca ilość chętnych do startu, sprawiła że wydarzenie to trzeba było oddzielić od corocznej kąpieli i nadać mu nowy bardziej profesjonalny wymiar. I tak powstała wspaniała impreza o nazwie Bieg Icemana, przyciągająca co roku do Przesieki setki biegaczy i morsów z całej Polski, a coraz częściej również z poza jej granic.

Trasa biegu, przebiegająca głównie drogami i duktami leśnymi nie należy do łatwych, a lutowa pogoda często sprawia, że jest ona jeszcze trudniejsza. Zawodnicy, choć startują odziani do minimum, muszą być przygotowani na wszystko - śnieg, mróz, lód, błoto i słońce. I tak jest, bo to bieg nie dla przypadkowych osób, tylko dla Icemanów.

Zainteresowanie tegoroczną edycją było bardzo duże - 300 pakietów startowych rozeszło się jak świeże bułeczki, praktycznie zaraz po uruchomieniu zapisów. Nie inaczej było podczas dodatkowo uruchomionych zapisów. W rezultacie na starcie stanęło 266 śmiałków gotowych zmierzyć się z trasą pogodą, sobą samymi i innymi biegaczami.

Oprócz Biegu dla dorosłych, zaraz po stracie, z krótką trasa zmierzyły się dzieci w "Mini Biegu Icemana".

Pomimo oblodzenia na trasie, najszybszy zawodnik potrzebował zaledwie 43min 44sek na pokonanie dystansu 10km. Był nim Kur Michał, stały uczestnik Biegu Icemana, zwycięzca również zeszłorocznej edycji. Razem z Michałem na podium stanęli Piotrowski Marcin (44min 25sek) oraz Zimkowski Marcin (44min 57sek). Wśród kobiet najszybszymi Icemankami okazały się Potęga Diana (53min 28sek), Krojcig Ewa (53min 42sek) oraz Bąk Agata (54min 50sek).

Wspaniale pobiegli również mieszkańcy i mieszkanki naszej Gminy, którzy mogą startować w biegu bezpłatnie. Pierwszy na mecie był Szturo Jan z czasem 50min 53sek (19 miejsce open). Następnie przybiegli: Potęga Diana z czasem 53min 28sel (29 miejsce open) oraz Manthaj Michał z czasem 58min 04sek (57 miejsce open).
Ogromnie gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za hojność i przychylność. To dzięki nim zawodnicy otrzymali spaniałe pakiety startowe oraz wartościowe nagrody. Bez nich ciężko byłoby to osiągnąć.

Dziękujemy ekipie zabezpieczenia medycznego JCOMED, która w tym roku ze względu na duże oblodzenie miała trochę więcej roboty niż w zwykle.

Ogromne podziękowania ślemy dla drużyn strażackich z Podgórzyna, Przesieki, Miłkowa i Sosnówki za zabezpieczenia terenu i czuwanie na trasie biegu. Mamy wiele sygnałów od zawodników, że spisaliście się (jak zawsze) nam medal!!! Brawo!!!

Do zobaczenia w przyszłym roku na VIII Biegu iceman 2020!!!

Zapraszamy do galerii na portalu fotosudety.pl:
VII Przesiecki Bieg Icemana 16.02.2019 cz. I
VII Przesiecki Bieg Icemana 16.02.2019 cz. II
VII Przesiecki Bieg Icemana 16.02.2019 cz. III
VII Przesiecki Bieg Icemana 16.02.2019 cz. IV

Sponsorzy i Partnerzy Biegu

Rada Odnowy Przesieki nowe  złoty widok mini  lgd  uptaka logo  Idylla willa  Chata Zapiecek  Termy Cieplickie granatowy poziom  Vertical logo final 1  logo szklarskiej  julia świat kryształu znak pomarańczowy tło białe  TIMMmagazyn  marmat logo  spaio logosygnet  Kaliniec napis big  Kurosiowka Napis  MILO of climbing center curves enetvit   LadyFitnessCenter Pałac Staniszów  Concordia  Lake Hill  Quest  fotosudety2strimeo tv
OSP Przesieka  OSP Podgórzyn  OSP Miłków  OSP Sosnówka
Morsy  przesieka.pl  FBPodgorzyn