W Zachełmiu, w dawnej remizie z początków XXw., powstaje Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej. Jednak aby powstało, potrzebne są środki i Stowarzyszenie "Karkonoskie Zachełmie" pozyskuje je na różne sposoby.

Osoby, które chcą wesprzeć ten niezwykły projekt mogą to zrobić np. na portalu Polak Potrafi gdzie trwa akcja crowdfundingowa, dzięki której zgromadzone zostaną pieniądze na pokrycie zwiększonych kosztów projektu. Dotacja z UMWD w całości musi zostać przeznaczona na prace budowlane (mocno zdrożały przez ostatnie półtora roku), potrzebne jest więc dodatkowe 30 tys. złotych na wyposażenie (stoły multimedialne, sprzęt rtv, stoły, krzesła).

- Dlaczego warto nas wesprzeć? Bo to wyjątkowa akcja społeczna – niekomercyjna, otwarta dla wszystkich, a przy tym trochę szalona. Centrum kultury w małej wsi na końcu Polski? A tak właśnie – taki mamy pomysł i potrzebę. - mówią członkowie Stowarzyszenia.

Dla osób, które dokonają wpłat przewidziane są atrakcyjne nagrody jak m.in. vouchery na noclegi w Zachełmiu oraz płyty i zaproszenia na koncerty zespołów Szyszak i Raz Dwa Trzy.

Więcej na stronie polakpotrafi.pl

W imieniu Zachełmian
Pięknie dziękujemy!