1 grudnia 2018r w nowo wybudowanej restauracji Aquakutura obyły się, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Mopsy w Potrzebie",  Mopsie Mikołajki.

Frekwencja dopisała i na miejscu zjawiła się spora gromadka miłośników mopsów oraz innych ras, wraz ze swoimi pupilami. Podczas wydarzenia można było nabyć różnego rodzaju gadżety, zorganizowana była licytacja, była też możliwość zrobienia sobie i swojemu pupilowi profesjonalnego zdjęcia oraz odbył się konkurs na najlepiej ubranego psa. Komisja konkursowa (do której został zaproszony m.in.przedstawiciel urzędu) wytypowała trzech równorzędnych zwycięzców:

  • buldożek francuski - Tiger,
  • buldog angielski - Bąbel,
  • mops - Drops.

Gratulujemy.

Podczas mikołajek udało się zebrać ponad 1700zł.
Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie podopiecznych Stowarzyszenia Mopsy w Potrzebie.

Mopsy należą do grupy psów do towarzystwa. Psy tej rasy są kontaktowe i towarzyskie, i źle znoszą długotrwałą samotność. Wykazują dość znaczny stopień posłuszeństwa i szybko przystosowują się do życia w rodzinie. Są bardzo przytulne i uwielbiają głaskanie.

Aż dziw bierze, że te przemiłe psiaki też czasem są porzucane i potrzebują pomocy.

Dlatego przypominamy!

Zwierzę, to nie zabawka!
Kie kupuj go na prezent!

Zwierzak w domu powinien być traktowany tak, jak dodatkowy członek rodziny.

Warto wspomnieć, że takie Mikołajki Stowarzyszenie zorganizowało równocześnie w innych miastach, takich jak Koszalin, Poznań, Warszawa i Gdańsk.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mopsywpotrzebie.pl oraz FB/mopsywpotrzebie