W dniach od 07 do 13 listopada 2018r., Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO, przy współpracy Młodzieżowego Ośrodka Karkonoskiego w Przesiece oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego prowadziła projekt Karkonoski Tygiel Kulturowy.

Projekt „KARKONOSKI TYGIEL KULTUROWY" skierowany był do 500 uczestników, mieszkańców Gminy Podgórzyn (dzieci i młodzieży szkolnej, osób dorosłych , w tym 60+ i do osób niepełnosprawnych). Kreatorami i animatorami działań projektowych byli wolontariusze, fotograficy i filmowcy skupieni wokół Fundacji CONVIVO i Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX wraz z kadrą.

W ramach projektu odbywały warsztaty takie jak:

  • Etno Kadry - warsztaty Fotograficzne
  • Etno Zwierciadła - filmowy zwiad, wywiady z mieszkańcami
  • Etno Tajemnice Karkonoszy - quest historyczno-kulturowy
  • Polskie Tańce - warsztaty taneczne
  • Etno Jarmark - warsztaty rękodzielnicze, tradycyjne gry i zabawy

Na zakończenie w Centrum Aktywności Społecznej POGÓRZE w Podgórzynie odbył się występ Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX. Można było zobaczyć tańce ludowe, a także z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości, tańce o charakterze patriotycznym. Odbył się tez krótki pokaz mody Etno.

Na korytarzu w dostępna była mała wystawa zdjęć z warsztatów fotograficznych.

Projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2018. Etno.Polska”.
Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.convivo.pl oraz FB/events/167489150870795

Zapraszamy do galerii zdjęć z występu zespołu POLTEX