Dużym zainteresowaniem cieszyły się obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości, które obyły się w sobotę (03.11.2018r.) w Podgórzynie. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, sołtysi, stowarzyszenia, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Obecne też były Poczty Sztandarowe z OSP oraz Szkoły Podstawowej w Podgórzynie.

Obchody zainaugurowane zostały mszą koncelebrowaną za ojczyznę rozpoczęła, która odprawiona została w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie zaprezentowały występ artystyczny. Dzieci deklamowały wiersze oraz zaśpiewały pieśni o treści patriotycznej.

Następnie wszyscy przeszli do Centrum Aktywności Społecznej, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Wójt gminy, Mirosław Kalata, wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz wspólnie z Sołtys Gminy, Panią Danutą Szymajda, dokonał uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Tablica ta zostanie zamontowana w nowym budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie.

Uroczystości uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego Szafiry, który wykonał wiązankę pieśni patriotycznych. Na zakończenie zaś, wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

 

H:\picassa\Podgórzyn\Wydarzenia\Szkoła\eksport