W ubiegłą sobotę oraz niedzielę (27-28.10.2018) przy Wodospadzie Podgórnej w Przesiece odbyła się impreza "Morsowe Spotkania z Duchem Gór" zorganizowana przez Stowarzyszenie "Wrocławskie Morsy". W ramach imprezy odbył się Bieg Morsa na 5 i 10 km; nordic walking na 10 km i wyprawa w góry w przewodnikiem sudeckim. Impreza była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Patronat Honorowyobjęli: Wójt Gminy Podgórzyn, Nadleśnictwo Śnieżka oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Oczywiście nie zabrakło też kąpieli w lodowatej wodzie.

Trasa wycieczki przebiegała przez malownicze tereny Natura 2000. Pani Bogumiła Chabowska-Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka, opowiadała o zwierzętach żyjących na tym terenie, o działaniach ekologicznych oraz przedstawiła instruktaż jak pozbywać się odpadów i jak dbać codziennie o naszą naturę.

Organizatorzy oznakowali trasy biegów w sposób przyjazny dla środowiska, o po zakończeniu zmagań wolontariusze zaopatrzeni w worki posprzątali teren ze śmieci - przeważnie zostawionych przez pseudo turystów - ponieważ Morsy i Biegacze promują ekologię i wiedzą jak korzystać z zasobów naturalnych i dbać o przyrodę.

Tradycyjnie na otwarciu sezonu morsowego, nie mogło zabraknąć stałego elementu jakim jest nocna kąpiel. W tym roku ratownicy OSP ORW ZORBA Wrocław podświetlili uczestnikom wodospad od dna. Widok był niesamowity i zapierający dech w piersiach. Oczywiście były też pochodnie a dzielni strażacy pilnowali aby było bezpiecznie.

W sobotnią noc odbył się tradycyjny, uroczysty bal, którego przewodni temat związany był z duchami, ponieważ nazwa wydarzenia nawiązywała do Ducha Gór , a Halloween za pasem..... 

Przybyły piękności i przystojniaki maści wszelakiej. Była muzyka, tańce, gry, zabawy i parada cudnych barwnych postaci a kreatywność uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania.

Zgodnie z tradycją w niedzielne południe Wrocławskie Morsy rozpoczęły Sezon Morsowy 2018/2019.
Jakże Wielkie było Ich zaskoczenie oraz radość, gdy spojrzeli rano za okno,... ponieważ spadł śnieg !!!!! Podobno, aż krzyczeli ze szczęścia! A śniegu spadło, aż około 15 cm. ;)
Jak co roku, we wspólnej kąpieli inaugurującej sezon udział wzięły Morsy z  Lubania oraz Morsy z Opoczna.
Tradycyjnie gorącą rozgrzewkę w rytmach Zumby poprowadziła Ania lub jak mówią do niej jej podopieczni - Pani Zumba.

Temperatura wody wynosiła 4,4 stopnia, zaś temperatura powietrza 0,2 stopnia Celsjusza . Trzeba więc przyznać, że pogoda była morsowa.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie www.wroclaw.morsy.pl oraz FB/WroclawskieMorsy/

Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy:
"Bieg Morsa - Przesiek 27.10.2018"
"Nocna kąpiel Przesieka 27.10.2018"
"Bal - Duchy, potwory i wszelakie stwory"
"Uroczyste wyjazdowe otwarcie sezonu Morsowego 2018/2019 Przesieka"