Dozynki 2018Doskonale udały się tegoroczne Dożynki, które zorganizowane zostały na Wiśniowej Polanie w Miłkowie.

Uroczystości zainaugurowane zostały mszą św., która była koncelebrowana przez księży z naszej gminy: ks. Zbigniew Kulesza z Miłkowa, ks. Jacek Tokarz z Podgórzyna oraz ks. Michał Gołąb ze Ścięgien.

Po mszy, Gospodarz Dożynek - Wójt gminy Podgórzyn, Mirosław Kalata - uroczyście przywitał Starościnę (Pani Teresa Wierzbicka) i Starostę Dożynek ( Pan Jakub Erchart) oraz przybyłych gości, wśród których nie brakowało wielu ważnych osobistości. Na uroczystość przybyła również delegacja Miejskiej Rady Seniorów z Nysy.

Po przywitaniach nastąpiło tradycyjne podzielenie Chleba Dożynkowego oraz prezentacja przepięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez wszystkie Sołectwa w gminie.

Następnie przyszła kolej na część rozrywkowo-artystyczną. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych przez firmę Vesna, oraz miały do dyspozycji tzw. dmuchańce. Dorośli mogli się posilić przeróżnymi, wyśmienitymi potrawami, przygotowanymi przez sołectwa oraz obsługę Wiśniowej Polany.

047 IMG 8676Na scenie można było oglądać ciekawe występy. Na początek wystąpił zespół „Szafiry”, który powstał z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów. Bardzo interesujące były występy i pokazy talentów zaprezentowane przez poszczególne sołectwa, oraz występ Pani Renaty Galik. Trzeba przyznać, że mamy bardzo uzdolnionych mieszkańców.

Sporo emocji dostarczyły widzom i uczestnikom zmagania między sołectwami: przeciąganie liny, rozpoznawanie ziół, rzut kaloszem, macanie warzyw i owoców i najdłuższa obierka oraz na dogrywkę wykopki.Walka była ostra i zacięta. ;)
Ostatnim punktem wydarzenia była zabawa przy muzyce, przy której wszyscy bawili się do późnej nocy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział czynnie i biernie w tym wspaniałym wydarzeniu.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Relacja StrimeoTV