1. wystawa drzewek bonsai 4.08-12.08.2018
Odkrywanie sztuki bonsai 盆栽
W plenerze japońskiego ogrodu Siruwia odbędzie się pierwsza wystawa drzew bonsai. Wyeksponowane zostaną drzewa iglaste i liściaste w wieku nierzadko przekraczającym 100 lat.
Poznamy tajniki niezwykłej sztuki bonsai formowania, pielęgnacji drzew i krzewów.
W dniach 4.08.18 oraz 12.08.18 o godz. 12:00 – 13:00 poprowadzone będą przez wielokrotnego Mistrza Piotra Czerniachowskiego warsztaty na których poznamy techniki i sposoby stosowane od wieków w Japonii.
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Uformowane przez siebie drzewka uczestnicy warsztatów zabiorą ze sobą.
Serdecznie zapraszamy

2. Shinrin-yoku – LEŚNA KĄPIEL 5 sierpnia, w godz. 16:00 - 18:00
w ogrodzie japońskim Siruwia zażyć będzie można niezwykłej kąpieli leśnej pod okiem znanej dziennikarki radiowej Trójki i propagatorki zdrowego stylu życia, Grażyny Dobroń, która poprowadzi niezwykłe spotkanie z przyrodą.
Dwugodzinna kąpiel leśna w Ogrodzie Siruwia ma pozwolić jej uczestnikom na uwolnienie się od toksycznych myśli, autentyczny relaks, złagodzenie stresu, obniżenie wewnętrznego napięcia i odzyskanie kontaktu z własnym ciałem.
Warsztaty mają być instrukcją, jak zażywać kąpieli w naturze we własnym ogrodzie, lesie czy parku.
Jak przygotować się do tego niezwykłego spotkania? Wystarczy luźny strój, łatwe do zdjęcia buty i gotowość do otwarcia się na niezwykłe doznania
Na warsztaty kąpieli leśnej obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.
Serdecznie zapraszamy