POROZUMIENIE BEZ GRANIC- UDZIAŁ UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W SOSNÓWCE W PROJEKCIE „FORUM-DIALOG- SILNI W RÓŻNORODNOŚCI” W KRZYŻOWEJ (22.10-28.10.2016r)

Uczniowie klasy V wraz z opiekunem Panią Agnieszką Stępień spędzili tydzień pełen wrażeń w magicznym miejscu. W miejscu, w którym dzisiaj spotykają się najważniejsi politycy krajów. Tutaj powstał „Krąg Krzyżowej” walczący z nazizmem. W czasie spotkania uczniowie z Niemiec, Ukrainy i  Polski poznawali siebie nawzajem, a zabawy integracyjne i animacje językowe szybko zbliżyły do siebie wszystkich uczestników projektu. W czasie pobytu w Krzyżowej nie zabrakło oczywiście również oprowadzania oraz wieczoru polsko – niemiecko-ukraińskiego. Oprócz naszej grupy z Polski byli tam również uczniowie z Tomaszowa Bolesławieckiego.
Uczestnicy poznawali Krzyżową biorąc udział w podchodach, które zakończyły się w Domu na Wzgórzu. Wieczorem spędzali czas na dyskotece i na zajęciach sportowych. W środę uczestnicy projektu udali się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie spędzili wspólnie czas w ZOO i  na rynku w „Pierogarni”.
Spotkanie młodzieżowe było współfinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży”