Dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. S. Marusarza w Miłkowie  składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili  się do organizacji Jubileuszu-70-lecia  placówki. Szczególne podziękowanie kieruję do Rodziców, bo dzięki ich staraniom pozyskaliśmy fundusze na doposażenie placu zabaw dla dzieci. Dziękuję za inspiracje i pomysły jubileuszowego spotkania.

 


Na szczególne wyróżnienie zasługują rodzice, którzy zaangażowali się w pozyskanie sponsorów loterii i darczyńców imprezy. Na największe brawa zasługuje Marta Lazarek i Katarzyna Zakrzewska. Dzięki wspólnym wysiłkom pozyskaliśmy 68 darczyńców ofiarujących wsparcie rzeczowo- finansowe. Przed uroczystością rodzice pomogli odremontować  trybuny i pomalować  łącznik hali sportowej, piekli ciasta oraz wspólnie z pracownikami przygotowywali poczęstunek. Intensywnie pracowali przy organizacji loterii fantowej. W czasie  imprezy prowadzili konkursy, wspólne zabawy oraz  animacje z uczniami, zajmowali się małą gastronomią.
Bardzo dziękuję strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie za słodycze dla dzieci i za pomoc w organizacji placu piknikowego oraz za nadzór nad bezpieczeństwem uczestników.
Dziękuję państwu:  Danucie Szymajdzie –sołtysowi Podgórzyna oraz Witoldowi Szczudłowskiemu- dyrektorowi Biura  Związku Gmin Karkonoskich za wypożyczenie stołów i ławek.
Dziękuję pracownikom promocji Gminy Podgórzyn Pani Magdzie Fiałka za plakat i Panu  Przemysławowi Linke za transport stołów i ławek.
Słowa podziękowania kieruję do Pani Beaty Dymek–sołtysa Miłkowa za pomoc w organizacji widowni w ,,Klubie Ekran”.
Dziękuję Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi Kuleszy za zorganizowanie samolotu, z którego zrzucano cukierki dla dzieci.
Szczególne podziękowania kieruję  do generalnego sponsora: ,,Jelenia Plast” w Jeleniej Górze. Poniżej przedstawiam alfabetyczną listę darczyńców i sponsorów uroczystości: ,,Akademia Happy Kids” Edyta Wawrzyniak, ,,Alvi” Piotr Bagrowski, Auto Tim Tomasz Włoch, Apteka  Miłków–Edward  Ziembik, Apteka Podgórzyn-Małgorzata Dubaniewicz, ,,ARIM”Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Rodziewicz, Baran  Paweł, Baran Piotr, Basiński  Leszek, Benesz Leonarda, Borowiec  Jacek, Bielecki  Grzegorz,  ,,Bristolka”– Cukiernia, Brzeźniak Marzena i Jacek, Chmielowska Dagmara i Tomasz, Czechowski Robert-tresura psów, Bugajska Alicja i Andrzej, Bugajski Daniel, ,,Dalmacja” pizzeria Jelenia Góra, ,,Darma-Tur” Marzena Korzekwa, Delikatesy Karpacz- Janina Dąbrowska, Dulz Krzysztof, Dymek Beata i Piotr, ,,Energobest” Artur  Migacz, ,,Femina” Studio Kosmetyczne Barbara Grzybowski, Ferma drobiu –Bystroń Tomasz, Filiczkowska  Ewelina,  Fun park –sala zabaw Galeria Nowy Rynek, Gastro Line-Jelenia Góra, ,,G&A” Fabryka Materiałów Budowlanych –Kostomłoty, Górecki  Tomasz, Gralińska  Anna,  Handor  Agnieszka, Harcuba  Martin,  Hurtownia Rybna Dana Danuta i Janusz Ciuk, ,,Iglo-Renoma” hurtownia Jelenia Góra,  Ikier  Michał, ,,JAG” Handel hurtowy i detaliczny, Jurczyk  Adam,  ,,Kador” Janusz Łebzuch i  Dorian Łebzuch,  ,,Karczma Skalna” Irena i Krzysztof Zabuscy, Karwowska Maria, ,,Kisły” piekarnia  Podgórzyn, Klejdysz Izabela, Koleżeńska Joanna, Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna, ,,Kora” Jelenia Góra, Koster Małgorzata, Krawiec  Grzegorz, Ksiądz Zbigniew Kulesza,  ,,Kubex” hurtownia mięsna Jelnia Góra, Kulczewska Dominika i Krzysztof, Kuliś  Rafał, La Rosa  Agata, Latto  Gracjana i Sebastian, Lessmeister  Kay,  Łabuda  Marcin, Łojek Celina, Maj Iwona i Piotr, ,,Makro” hurtownia, ,,Merkury” basen – Krzysztof Wiśniewski,  Mountain Beauty P&K kosmetyka profesjonalna Karpacz, ,,Mrówka” PSB Włodzimierz Doch, ,,Murakun” hurtownia napoi, Muzeum Klocków Lego -Karpacz, Muzeum Zabawek -Karpacz, Nieckula  Łukasz, Niekłań Dorota, Nogacz  Bartosz, Ochotnicza Straż Pożarna w Miłkowie, Ogrody Japońskie Przesieka, ,,Papiernia” Julita  Baran, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska-Marian Piasecki, Patan Anita, Pazgan Danuta, Podgórski  Marcin, Podsiadło  Marcin, Prokop-Wiśniewska Renata, Prośniak Mirosława, ,,Pryzmat” Paweł Wróbel, Rada Sołecka w Miłkowie, Respondek  Adam, Rymut  Agata, Sajewicz-Koralewska Dorota , ,,SIM” hurtownia spożywcza, Sklep spożywczy ,,Anna” Tadeusz  Bandurski, Sklep warzywny Katarzyna  Miklaszewska, Szarowicz Agnieszka i Dawid ,Tajemnice Ducha Gór – Karpacz, Trubiłowicz Bernard, Trubiłowicz Waldemar, ,,U Edyty” sklep z bielizną Jelenia Góra, ,,U Rybaka” smażalnia ryb Marta  Lazarek, Wieleba  Jowita, ,,Wiśniowa polana” Janina  i Jerzy Wiśniewscy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- Hubert Papaj, Wojewódzki Ośrodek  Ruchu Drogowego – Robert  Tarsa, Wystawa Klocków Lego –Karpacz, Zabuska  Dorota,  Zakład Fryzjerski Anna Moszczyńska, Zakład Fryzjerski Anna  Podsiadło, Zakrzewska  Elżbieta, Zakrzewska Katarzyna i Krzysztof, Ziemniewicz  Justyna, Związek Gmin Karkonoskich-Witold  Szczudłowski.
Jestem wdzięczna wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, pracownikom stołówki, którzy poświęcili wiele czasu i starań  do zorganizowania tej uroczystości i podkreślili jedność-tożsamość naszej szkoły. Dziękuję wszystkim za współpracę przy tworzeniu wystawy ,,Wspomnienia są jak klejnoty” dokumentującej 70 lat istnienia placówki.

Dzień ten był okazją do spotkań, podsumowania minionego czasu, osiągnięć  i sukcesów. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i staraniom nasza szkoła zyskała uznanie wśród byłych pracowników, absolwentów oraz lokalnej społeczności.
Mam nadzieję, że atmosfera tego jubileuszu przetrwa długo w miłych wspomnieniach.  Za wsparcie, które wywołuje radość.   


Z całego serca  dziękuję
 
Jolanta Krawiec
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. S. Marusarza w Miłkowie