15 września 2022r. na skwerze przed Urzędem Gminy zostało dokonane pierwsze wciągnięcie flagi na nowy maszt flagowy, zakupiony i zamontowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną”.

Z tej okazji zaproszeni goście, Wójt oraz Sekretarz Gminy Podgórzyn, przedstawiciele Szkół, Straży Pożarnej, Kola Gospodyń Wiejskich, Urzędnicy i mieszkańcy Gminy spotkali się na uroczystym, pierwszym wciągnięciu flagi państwowej na maszt. Całość inwestycji została sfinansowana przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Projektu „Pod biało-czerwoną”. Koszt projektu to 7 285,29zł.

Aby wziąć udział w projekcie, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online wśród mieszkańców gminy. Gmina Podgórzyn uzbierała 107% potrzebnych głosów poparcia. Dziękujemy!

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Dodatkowo ma nie tylko uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.