Szanowni Państwo,

w związku z kolejną falą zachorowań wywołanych zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, w celu przeciwdziałania w rozprzestrzenianiu się tego wirusa oraz mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo,

od środy 24 marca 2021 r.
wstrzymuje się bezpośrednią obsługę interesantów przez Wójta Gminy Podgórzyn i komórki organizacyjne Urzędu Gminy Podgórzyn.

Kontakt z Urzędem Gminy Podgórzyn:

Załatwianie spraw odbywa się poprzez platformę ePUAP, za pośrednictwem kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Sprawy wymagające natychmiastowego, niezwłocznego załatwienia, dla których przepisy prawa wymagają osobistej obecności będą załatwiane po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty w Urzędzie, na podstawie zgłoszenia telefonicznego, pisemnego lub elektronicznego (e-mail, ePuap).

W sytuacjach, o których mowa powyżej:

 • do Urzędu Gminy Podgórzyn należy wchodzić:
  • w sprawach związanych z Urzędem Stanu Cywilnego (zgony, dowody osobiste) do budynku A - wejście B (od strony podwórka);
  • w pozostałych sprawach do budynku A - wejście A (od strony ulicy Żołnierskiej);
 • zobowiązuje się interesantów Urzędu Gminy Podgórzyn do:
  • zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki;
  • dezynfekcji rąk za pomocą urządzenia znajdującego się przy wejściu do budynku Urzędu Gminy Podgórzyn;
  • zachowania bezpiecznej odległości od innych osób;
  • przestrzegania wytycznych: 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

Wszelkie wnioski, podania i inne dokumenty powinny być składane za pośrednictwem poczty, platformy ePUAP (/Podgorzyn/SkrytkaESP), poczty elektronicznej (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pozostawione w skrzynce podawczej znajdującej się przy drzwiach wejściowych do budynku A (wejście A), w godzinach pracy Urzędu, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikiem Urzędu Gminy Podgórzyn pod numerem telefonu:

75 75 48 101

Wstrzymuje się dokonywanie płatności w kasie budynku B Urzędu Gminy Podgórzyn. Wszelkich płatności należy dokonywać elektronicznie lub za pośrednictwem banku lub Poczty Polskiej.

Za wszelkie utrudnienia związane z wyżej wymienionymi ograniczeniami przepraszamy.

Szanowni Państwo,
prosimy o stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wszelkich instytucji i służb państwowych. Zachowujmy się odpowiedzialnie, dbajmy o nasze zdrowie i swoich bliskich.

Dane kontaktowe do poszczególnych referatów znajda Państwo w zakładce kontakt.

Wójt Gminy Podgórzyn
- Mirosław Kalata