KOMUNIKAT 5/22 dotyczący jakości wody wodociągu w Przesiece

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Jeleniej Górze informuje, że w związku z prawidłowymi wynikami badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Przesiece, stwierdzono, że woda z ujęcia zaopatrującego ulice: Droga do Liczyrzepy, Droga Turystyczna nr 4 i od nr 7, Krótka, Słoneczna, Karkonoska powyżej nr 25, Kręta, nadaje się do spożycia.
Komunikat nr 4122 z dnia 13 kwietnia 2022 r. jest nieaktualny.

Komunikat do pobrania pdf [16.35 KB],


KOMUNIKAT 4/22 dotyczący jakości wody wodociągu w Przesiece

pis logoPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze informuje, że w dniu 11.04.2022r. zostały pobrane próbki do badań jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu w Przesiece. Badanie próbek wykazało przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. Na podstawie wyników badania wody stwierdzono, że woda z ujęcia zaopatrującego ulice: Droga do Liczyrzepy, Droga Turystyczna nr 4 i od nr 7, Krótka, Słoneczna, Karkonoska powyżej nr 25, Kręta tymczasowo nie nadaje się do picia Woda z kranu może być wykorzystywana do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców oraz szorowania zębów tylko po przegotowaniu.

Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez cztery minuty. W razie potrzeby odstawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się do jamy ustnej. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze powiadomił o zaistnieniu takiej sytuacji Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Urząd Gminy w Podgórzynie. W przypadku utrzymywania się złej jakości wody lub jej poprawy będą ogłaszane kolejne komunikaty.

Komunikat do pobrania pdf [27.17 KB],