KOMUNIKAT 5/21
dotyczący jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w strefie zaopatrzenia Borowice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze informuje, że w dniu 24.11 .2021r zostały pobrane próbki do badań jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w strefie zaopatrzenia Borowice. Badanie próbek wykazało przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. Na podstawie wyników badania wody stwierdzono, że woda z ujęcia „Droga Chomątowa” zaopatrującego miejscowość Borowice tymczasowo nie nadaje się do picia.

Woda z krami może być wykorzystywana do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych I sztućców oraz szorowania zębów tylko po przegotowaniu.

Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez cztery minuty. W razie potrzeby odstawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się do jamy ustnej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze powiadomił o zaistnieniu takiej sytuacji Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Urząd Gminy w Podgórzynie.

W przypadku utrzymywania się złej jakości wody lub jej poprawy będą ogłaszane kolejne komunikaty.

Komunikat do pobrania pdf [26.91 KB],