Szanowni Państwo,

kominNa terenie Gminy Podgórzyn rozpoczyna się inwentaryzacja źródeł ciepła wszystkich budynków mieszkalnych oraz lokali mieszkalnych i użytkowych. W związku z tym prosimy wszystkich mieszkańców o wypełnienie ankiety, która umożliwi inwentaryzację źródeł ogrzewania wszystkich budynków mieszkalnych, lokali mieszkalnych oraz użytkowych znajdujących się na terenie Gminy Podgórzyn. Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wszystkich źródeł emisji nałożył na gminy Samorząd Województwa Dolnośląskiego i wynika on z uchwały nr XXI/505/20 z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie przyjęcia ochrony powietrza dla stref w województwie dolnośląskim.

Celem inwentaryzacji jest poprawa jakości powietrza w regionie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o rzetelną informację na temat stosowanego źródła ciepła. Ograniczenie zanieczyszczenia poprzez identyfikację przestarzałych urządzeń grzewczych leży w naszym wspólnym interesie.

Badanie ankietowe nie jest działaniem kontrolującym stan systemów grzewczych oraz jakość stosowanych paliw w gospodarstwach domowych. Ma charakter wyłącznie informacyjny.

Mieszkańcy będą mogli wypełnić ankietę w dogodnej dla siebie formie:

  • formie papierowej (do pobrania w Urzędzie Gminy)
  • formie elektronicznej pobierając:
    Formularz A - budynki i lokale mieszkalne
    Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne
  • Pobierz - Klauzula Informacyjna RODO

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć na jeden ze wskazanych sposobów:

  • do Urzędu Gminy Podgórzyn
  • e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pocztą na adres: Urząd Gminy Podgórzyn, ul. Żołnierska 14, 58-562 Podgórzyn

Brak informacji na temat użytkowanego źródła ciepła może uniemożliwić w przyszłości korzystanie z dofinansowania na jego wymianę.
Wszelkie informacje tel.: 75 75 48 127