Na terenie Gminy Podgórzyn wyznaczone zostały trzy punkty szczepień w następujących lokalizacjach:

Podmiot Miejscowość Ulica tel.
Przychodnia "Nasze Zdrowie" Placówka w Podgórzynie Podgórzyn Żołnierska 50  571247877 
Przychodnia "Nasze Zdrowie" Placówka w Miłkowie Miłków Miłków 70a  571247877
Przychodnia " Nasze Zdrowie " Placówka w Sosnówce Sosnówka Strażacka 7  571247877

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Są 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.
  W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
 3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
  Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Uwaga!
Gmina Podgórzyn organizuje dowozy osób do punktów szczepień.
Osoby, które potrzebują transportu do punktu szczepień, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy pod nr. tel. 668 691 481, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

Więcej informacji dotyczących szczepień w komunikacie Ministerstwa Zdrowia