W dniu 24 .02.2022 roku w świetlicy w Marczycach odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Gminy Podgórzyn. W spotkaniu uczestniczyła Pani Irena Krukowska-Szopa prezes Fundacji Zielona Akcja.

W ramach projektu Aktywizacji Seniorów i dbanie o klimat i przyrodę w pierwszym półroczu 2022 roku seniorzy z Gminy Podgórzyn będą zrealizować projekty dotyczące: Terapii zajęciowej w oparciu zieleń i przyrodę oraz Seniorzy Razem dla Klimatu.

Na realizację tego projektu otrzymamy od fundacji 1800,00 złotych i seniorzy z Miłkowa , Ściegien, Staniszowa , Podgorzyna i Marczyc podejmą działania mające na celu aktywizację Seniorów ze swoich miejscowości oraz prowadzić akcję upiększającą nasze miejscowości i utworzenia takich miejsc , gdzie będą mogli się spotykać, aby rozwijać swoje pasje i integrować nie tylko środowisko osób starszych.

Rozmawiano także o kontynuacji projektu Aktywni+, realizowany przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach "Kawiarenki Cyfrowej" do której chce się przyłączyć sześć miejscowości z gminy Podgórzyn.

W kolejnym punkcje spotkania dyskutowano na temat wycieczki seniorów z Gminy Podgórzyn , która pierwotnie była zaplanowana na kwiecień -maj , ale ze względu na sytuację jaka w tej chwili wytworzyła się w Europie , a związaną z agresją Rosji na Ukrainę postanowiono przełożyć ją na miesiące jesienne.

Na zakończenie spotkania Rada Seniorów Gminy Podgórzyn przyjęła Apel do mieszkańców Gminy Podgórzyn potępiający agresję Rosji Putina na wolną i niepodległą Ukrainę. "My seniorzy Gminy Podgórzyn solidaryzujemy się z narodem Ukraińskim. W każdej chwili musimy być przygotowani do przyjęcia ich w swoich domach . Wspieramy tych, którzy teraz tu mieszkają i pracują. Pamiętajmy, że dzisiaj Ukraina ,a jutro może być zagrożona niepodległość Polski. Wolna Polska -Wolna Ukraina"