Notatka z otwartych warsztatów , prób Zespołu SZAFIRY pn. „grać , tańczyć i spiewać każdy może Seniorze” -catering

W dniu 01.09.2020 odbyły się szóste otwarte warsztaty próby Zespołu Szafiry pod nazwą „Grać , tańczyć i śpiewać każdy może –Seniorze” połączone ze spotkaniem Rad Seniorów i organizacji senioralnych Gminy Powiatu Jeleniogórskiego oraz Jeleniej Góry w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie

Szafiry  Podgorzyn haslo  Miłkowianie  KrainaDuchaGóra ciemne


Zdjęcie: występ Zespołu Szafiry w CAS w Podgórzynie na spotkaniu Seniorów regionu KarkonoskiegoSpotkanie seniorów podczas warsztatów w dniu 31.08.2020

Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach p5rojektu grantowego: Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacji w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu; dla operacji realizowanej pod nazwą : ZESPÓŁ SZAFIRY I SENIORZY GMINY PODGÓRZYN NA RZECZ KAPITAŁU SPOŁECZNEGO I ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ, WZMACNIANIA NIEZALEŻNOŚCI OSÓB STARSZYCH ORAZ ICH AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W ŻYCIU SPOŁECZNYM.

W warsztatach uczestniczyło około 40 osób / według listy obecności/ w tym Seniorzy z Rad Seniorów i organizacji senioralnych Szklarskiej Poręby, Kowar, Jeleniej Góry, Piechowic,Wojcieszyc, Mysłakowic, Podgórzyna, Miłkowa, Ścięgien, Staniszowa, Marczyc i wielu innych miejscowości. Na warsztatach mogliśmy gościć Panią Ewę Lijewską –Małachowską- sekretarza Starostwa Powiatu Jeleniogórskiego, która zapoznała nas z zamierzeniami, jakie chce w najbliższym czasie podjąć Starostwo na rzecz Seniorów regionu karkonoskiego. W pierwszej części warsztatów Zespół Szafiry wraz z uczestnikami spotkania wspólnie śpiewał piosenki patriotyczne związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej, jak i związane z tematyką senioralną. Każdy uczestnik spotkania korzystał ze śpiewnika, który został przygotowany w ramach projektu. Ponadto uczestnikom spotkania rozdano ulotki reklamujące Zespół Szafiry i zamierzenia realizowane w ramach grantu. Następnie przedstawiciele Rad Seniorów oraz organizacji senioralnych zapoznali uczestników warsztatów z zamierzeniami realizowanymi przez nich w ostatnim okresie czasu.

Na wniosek Rady Seniorów gminy Podgórzyn uczestnikom spotkania został zaprezentowany „Apel Seniorów Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego do Władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz samorządów miejsko- gminnych o podjęciu decyzji w sprawie darmowych szczepień przeciw grypie dla Seniorów”. Pod Apelem podpisali się wszyscy przedstawiciele organizacji senioralnych uczestniczących w warsztatach. Apel zostanie przesłany do władz samorządowych naszego województwa. Wszyscy uczestnicy organizacji senioralnych regionu karkonoskiego widzą potrzebę spotykania się i pomimo ograniczeń związanych z C-19 nie możemy zamykać się w domu i czekać, aż to wszystko minie. My Seniorzy Regionu Karkonoskiego nie mamy dużo czasu i zwracamy się z apelem do naszych władz samorządowych, aby nie zamykali przed nami urzędów, ośrodków zdrowia i innych instytucji użyteczności publicznej, bo to może doprowadzić do jeszcze większej izolacji naszego środowiska i odsunięcia nas od codziennego życia naszych wsi i miast.

Seniorzy Gminy Podgórzyn oraz Zespół Szafiry zaprasza wszystkich chętnych na kolejne Warsztaty realizowane w ramach grantu jeszcze w miesiącu wrześniu 2020.O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie. Oprócz wspaniałej zabawy prowadzonej w formie warsztatów, będziemy serwowali skromny poczęstunek.

Granie , tańczenie i śpiewanie tym razem jest łatwiejsze dzięki wydanemu Śpiewnikowi.

Jeszcze raz przypominany wszystkim tym, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności muzyczne że Zespół Szafiry dysponuje perkusją, gitarą elektryczna i akordeonem oraz innymi instrumentami muzycznymi, które umożliwią dzieciom, młodzieży i dorosłym rozwijać swoje uzdolnienia.  

Uwaga: Proszę zabezpieczyć się w maseczki i przestrzegać wszystkich ustaleń związanych z ograniczeniami epidemicznymi C-19

Informacje o warsztatach :Zdzisław Ratajski, Tel: 604282370,
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z wyrazami szacunku Zdzisław Ratajski
prezes Stowarzyszenia Nasze Marczyce