W dniach 14-15.11.2018r., z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, przy aktywnym wsparciu Rady Seniorów Gminy Podgórzyn, jako jej przewodniczący mogłem zaprosić Seniorów z wielu rejonów Polski aby spotkać się oraz wspólnie debatować na temat "Rady Seniorów-model i rzeczywistość".

Debatę prowadzili eksperci z WRZOS - Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych. W spotkaniu uczestniczyli Seniorzy z Województwa Dolnośląskiego, m.in. z miejscowości: Gromadka, Bolesławiec, Kąty Wrocławskie, Szklarska Poręba, Kowary, Janowice Wielkie, Jelenia Góra i Podgórzyn. Ponadto gościliśmy przedstawicieli Seniorów z Krakowa, Chorzowa, Bytomia i  Częstochowy. W spotkaniu  uczestniczyła też Pani Dorota Goetz prezes LGD Ducha Gór.

Owocne obrady pozwoliły mam wypracować kilka istotnych wniosków, które pomogą nam, seniorom zawalczyć o nasze prawa. Zajęcia odbywały się w Schronisku Młodzieżowym w Staniszowie, a posiłki jedliśmy u Pani Anieli w Barze Szarotka.

Jesteśmy przekonani, że działając wspólnie w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, potrafimy się dogadać z wszystkimi organizacjami senioralnymi działającymi w gminach, powiatach, województwach i w kraju, ponieważ Nam Wszystkim Seniorom przyświeca ten sam cel - los Polskich Seniorów, których jest ponad 9 mln - 25% obywateli Polski.

Jako przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Podgórzna, chciałby jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie podziękować za udział w spotkaniu i życzyć nam wszystkim dalszej współpracy dla dobra Seniorów i pomyślności naszej Ojczyzny - Polski.

Pozdrawiam Ratajski Zdzisław