W minioną sobotę odbyła się IV edycja Marszu Osobliwości z Milanos organizowana przez Stowarzyszenie Milanos z Miłkowa. Marsz Osobliwości to cykliczna impreza mająca na celu propagowanie walorów turystycznych powiatu karkonoskiego. Uczestnicy co roku odwiedzają inne miejsce, na którym podczas spaceru z elementami podchodów i zagadek poznają historię regionu oraz walory przyrodnicze odwiedzanego miejsca.

Tematem przewodnim tegorocznego marszu była muzyka. Uczestnicy połączeni w dwuosobowe drużyny maszerowali pomiędzy Borowicami a Przesieką. Na trasie o długości ok 8 km czekało na nich wiele atrakcji. Zawodnicy musieli między innymi ułożyć piosenkę zawierającą wczesnej wylosowane słowa, odnaleźć kilka "osobliwości" - przedmiotów, które kojarzą się z tytułem piosenki. Spotkali na trasie osoby przebrane za znanych muzyków, musieli odgadnąć kim są i zaśpiewać ich wybrany przebój. Wielka atrakcją był wodospad Podgórnej i konkurencja moczenia nóg na czas. Najwięcej punktów zebrała drużyna TKKF Ziemia Średzka ze Środy Śląskiej.

Na mecie na uczestników czekał grill z kiełbaskami oraz napoje. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 osób z całego województwa dolnośląskiego.

Organizatorzy dziękuję za pomoc w organizacji: Ośrodek Wczasowo-Kolonijny HOTTUR, Dolnośląskie TKKF, Jelenia Plast z Jeleniej Góry.